KakanjLive | Petak, 20.10.2017. godine

Odbojkaši desetom pobjedom završili polusezonu

25.12.2016. - U posljednjem ovogodišnjem nastupu, u derbiju jedanaestog kola, odbojkaši Kaknja zasluženo porazili trećeplasiranu ekipu Radnika i na dostojanstven način se oprostili od još jedne uspješne godine

Bila je ovo deveta uzastopna pobjeda od deset ostvarenih u prvom dijelu sezone 2016/2017.godine. Sigurno najteža, ali i najdraža jer je zabilježina protiv snažnog protivnika, od kojeg su na startu sezone u Bijeljini poraženi maksimalnim rezultatom(0:3).Da se radi o iskusnoj i kvalitetnoj ekipi, izabranici trenera Miličevića potvrdili su i na gostovanju u Kaknju. Bijeljinci su sjajno otvorili meč i prvi set riješili u svoju korist (25:20). Bilo je to sve što su gosti postigli u ovom izuzetno kvalitetnom susretu ,koji je opravadao epitet derbija.

U drugom setu igrači Kaknja su za samo 22 minute uzvrtaili istom mjerom i preuzeli potpunu dominaciju i najavili još jednu pobjedu. U trećem, a posebno četvrtom setu, izabranici trenerskom tandema Aganović-Lepić prosto su demolirali nemoćne goste i na najbolji način revanširali se za jedini jesenji poraz koji su pretrpjeli u Bijeljini.

-Premda smo prvi set izgubili zbog lošeg servisa i prijema, uspjeli smo brzo konsolidirati redove i zrelom ,sigurnom i timskom igrom nadigrati i savladati solidnu ekipu Radnika. Svi moji igrači dali su maksimum, a mnogo nam je značila i podrška publike, koja nas je „ponijela“ u najtežim trenucima, što smo im uzvratili sjajnom igrom i sigurnom pobjedom, istakao je igrač i trener OK Kakanj 78, Almir Aganović.

Odbojkaši Kaknja prvi dio takmičenja završili su na drugom mjestu sa 28 osvojenih bodova (deset pobjeda i jedan poraz), samo jednim manje od vodeće Mladosti, koja je u posljednjem kolu na gostovanju u Gacku do pobjede došla tek u tajbreku (2:3) i osvojila  dva boda.

Kakanj 78-Radnik 3:1

(20:25, 25:19, 25:17, 25:15)

Dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 300. Sudije: Adnan Muzur (Hrasnica) i Mladen Milojević (Modriča). Delegat: Adem Rožajac (Hrasnica). Prvenstvena utakmica 11.kola Premijer lige BiH. Rezultat 3:1.

OK KAKANJ 78: Muhamed Begić, Berin Pinjić, Muris Krivokapa, Hajrudin Sužanj, Danilo Ružić, Almir Aganović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab, Adin Fazlić, Marko Tadić. Treneri: Ermin Lepić i Almir Aganović.
RADNIK(Bijeljina): Nenad Delić, Datrio Balaban, Aleksandar Đurić, Dušan Perišić, Mihailo Savić, Brane Stanišić, Dejan Jocić, Nikola Jokanović, Vladimir Miličević, Miodrag Marinković, Miloš Ćilibrk, Dejan Janjičić. Trener: Miodrag Miličević.