KakanjLive | Nedjelja, 29.03.2020. godine

Očekivani poraz košarkaša Kaknja

10.12.2019. - Košarkaši Igokee su u devetom kolu Lige 12, ui susretu sa košarkašima Kaknja zabilježili osmu pobjedu, a konačan rezultat je na kraju bio 103:73

igosikakanjFoto:igokea.rs
Domaći su nakon prvog poluvremena imali šest poena prednosti, bilo je 44:38, a na ulasku u posljednjih deset minuta bilo je plus 15, 75:60. Tu prednost su dodatno povećali u posljednjoj dionici susreta i stigli do ubjedljive pobjede.
Igokeu je do pobjede vodio Darko Talić sa 19 poena, osam asistencija i pet skokova dok su Đorđe Simeunović, Rashad Vaughn i Đorđe Gagić dodali po 15. Vaughn je imao po dva skoka i asistencije, a Simeunović je dodao pet skokova i tri asistencije dok je Gagić uz također pet skokova dodao i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Evans Keenan sa 13 poena i po četiri skoka i asistencije.
Kod Kaknja najbolji je bio Haris Ćurevac sa 25 poena i dva skoka dok je Ermin Dedić dodao 17 poena uz četiri skoka i tri asistencije. Još je dvocifren bio Adnan Arslanagić sa 14 poena, sedam asistencija i dva skoka.

Igokea – Kakanj 103:73
(19:17, 25:21, 31:22, 28:13)

Utakmica devetog kola košarkaškog prvenstva BiH. Dvorana U Laktašima. Gledalaca 100. Sudije: Dragan Porobić, Davorin Skenderija, Slaven Vavan. Delegat: Zoran Mejić.
KK Igokea: Evans Keenan 13, Đorđe Simeunović 15, Darko Talić, Sava Lešić 4, Nemanja Nikolić, Stefan Simanić, Đorđe Topolović 6, Rashad Vaughn 15, Dalibor Ilić 7, Srđan Koćić 9, Đorđe Gagić 15. Trener: Dragan Bajić, asistenti: Marko Barać i Žarko Milaković.
KK Kakanj: Ermin Dedić 17, Adnan Arslanagić 14, Ernes mešinović 6, Anes Podojak, Haris Ćurevac 25, Mirza Velić 2, Damir Pirić, Nermin Buza 9, Refik Bašić, Faris Sikira. Trener: Benjamin Šabić. Asistent: Mirza Ganić.