KakanjLive | Subota, 17.11.2018. godine

Očekivani poraz Kaknja u Aleksandrovcu

31.03.2018. - Kakanj bolji u prvom poluvremenu (33:42), dok je Igokea u drugom bila daleko ubjedljivija (58:33), što je na kraju značilo 16 razlike za domaće košarkaše 91:75

igokeakakanj

Dva potpuno različita izdanja, u prvom i drugom poluvremenu i jednog i drugog tima. U prvom poluvremenu Igosi nisu bili za prepoznati. Blijeda, bezidejna igra bez energije, omogućila je košarkašima Kaknja da u prvih 20 minuta zabilježe prednost od sedam poena razlike. Prva četvrtina je završena nerješeno, a druga sa devet poena prednosti za Pandžine momke. Kakanj je igrao sa dosta samopouzdanja. Imao je i deset ponea prednosti (22:32), a sigurnost je pokazivana i sa linije slobodnih bacanje. U prvom poluvremenu od 10 penala Kakanj je ubacio devet.

Drugo poluvrijeme i druga priča, Igosi su ubacikli u brzinu više i pokazali da imaju kvalitet sa kojime u ovoj utakmici mogu vratiti u igru i osvojiti domaće bodove, koje su sigurno osvojili i upisali na svoj konto. Bolje ih je krenuo šut, Kaknjci su napravili nekoliko greški zbog nedovoljne koncentracije, domaći ukrali i iskoristili poklonjene lopte i napravili napravili razliku od deset poena (82:72) te riješili utakmicu u svoju korist.

KK Igokea – KK Kakanj 91:75
(20:20, 13:22,30:18, 28:15)

Utakmica trećeg kola lige za prvaka BiH. Dvorana u Laktašima. Gledalaca 150. Sudije: Samir Kadrić, Ademir Zurapović i Haris Bijedić. Gelegat/Komesar: Siniša Jakovljević.

KK Igokea: Vuk Radivojević 4, Dominik Artis 25, Dalibor Ilić 10, Marko Ljubičić 6, Danilo Šibalić 7, Robert Rikić 17, Aleksandar Ponjavić 2, Nikola Gajić 9, Stefan Glogovac 11, Nemanja Nikolić, Aljoša Janković, Đorđe Milošević.Trener: Dragan Bajić. Asistenti:Milutin Latinčić, Zoran Petković i Aleksandar Kukrić.
KK Kakanj: Ermin Dedić 11, Darko Talić, Ernes Mešinović, Aldin Muflizović 2, Eldar Merdanović 6, Adi Zahiragić 4, Zlatan Tepić, Nikola Gaćeša 15, Željko Palavra 6, Adam Mirković 6, Milivoje Božović 22, Nermin Buza 3. Trener: Josip Pandža. Asistenti: Benjamin Šabić , Mirnes Ganić i Mirza Demir.