KakanjLive | Utorak, 14.08.2018. godine

Novi uspjesi kakanjskih radioamatera

09.05.2018. - Članovi Radio kluba Kakanj E73EKK uspješno nastupili na ARG takmičenjima u Zenici i Goraždu, a kakanjski radioamater Emin Šehić pozvan na jedno do najvećih evropskih radioamaterskih takmičenja o organizaciji DX kluba iz Rusije

velikaradiamaterikakkanjMasovnost je poesebna odlika radioamaterskih takmičenja

Narednog vikenda 12. i 13. maja održava se jedno od najvećih radioamaterskih takmičenja u organizaciji ruskog DX kluba pod nazivom „CQ M CONTEST“. Naš član Emin Šehić je pozvan od strane Svjetske Radioamaterske Unije (IARU) da bude u mješovitoj ekipi koju sačinjavaju mladi radioamateri iz Austrije, Njemačke i Hrvatske. Takmičarska lokacija u blizini Zagreba u mjestu Kozjača u vlasništvu je Zdravka Balena 9A9A i Nikole Perćina 9A5W. Organizatori obezbjeđuju smještaj i ishranu tokom dvodnevnog takmičenja.

Takmičenje u Goraždu

Početkom ovog mjeseca, 06.05.2018. u Goraždu članovi Radio Kluba učestvovali su sa podmlađenom ekipom u šest kategorija i u ukupnom plasmanu su osvojili 2. mjesto. Pojedinačno su osvojili: Muhamed Fejzović 1. mjesto u kategoriji M-19, Aida Brkić 3. mjesto u kategoriji Ž-14, Amela Sarajlić-Šišić 3. mjesto u kategoriji Ž-35, Saida Kićo 2. mjesto u kategoriji Ž-21, Aida Kićo 1. mjesto u Ž-19, Edin Hadžimejlić 1. mjesto u kategoriji M-16 i Bilal Brkić 3. mjesto u kategoriji M-16.

Takmičenje u Zenici

Na takmičenju koje je održano u organizaciji Radio kluba Zenica E71EZC na Smetovima 22.04.2018. naši članovi su ekipno osvojili 5. mjesto u konkurenciji 14 radio klubova.

Prvo mjesto je osvojila Adelisa Behramović u kategoriji Ž-21, dok su treće mjesto osvojili Emin Šehić u kategoriji M-19 i Vildana Odobašić u kategoriji Ž-16.