KakanjLive | Četvrtak, 18.07.2019. godine

Novi trijumf Mladosti

10.11.2018. - U 17. kolu Premijer lige BiH Mladost je golovima Nemanje Anđušića i Gedeona Guzine savladala bijeljinski Radnik rezultatom 2:0 i došla na diobu četvrtog mjesta Premijer lige BiH.

Od samog početka susreta Mladost je krenula ofanzivno,a furiozan start im se isplatio već u 4.minuti kada eurogol postiže Anđušić sa preko 20 metara. U 19. minuti domaći su imali novu priliku preko Markovića nakon prekida,ali udarac defanzivca Mladosti nije bio opasan po gol Lučića. Osam minuta kasnije prečku gola Radnika uzdrmao je Petar Bojo, a  gosti su mogli biti zadovoljni što na odmor odlaze samo sa jednim golom zaostatka.

I u drugom dijelu susreta Mladost je rutinski kontrolisala igru i držala sve konce u svojim rukama. Prednost domaćina udvostručio je Gedeon Guzina u 70. minuti susreta. Do kraja susreta domaći tim je sačuvao prednost i zasluženo upisao tri boda koja su ih gurnula ka gornjem dijelu tabele, odnosno na diobu četvrtog mjesta sa 23 osvojena boda nakon nekompletnog sedamnaestog kola.

-Čestitke mojim igračima koji su danas zasluženo slavili. Radnik se ponovo pokazao kao čvrsta ekipa i kolegi Žižovića i FK Radnik želim puno sreće u nastavku prvenstva. Drago mi je da su i danas navijači imali priliku uživati u utakmici. Vidjeli su lijep, dinamičan fudbal dva tima koji žele da se nadigravaju. Mi smo na kraju zasluženo osvojili tri boda i još jednom čestitke mojim momcima, rekao je nakon susreta na press konfenreciji trener Mladosti Adnan Zildžović.

Ekipa Adnana Zildžovića je u sjajnoj formi. Ovo je bio treći trijumf Mladosti u posljednja četiri susreta. U narednom kolu Dobojani će igrati komšijski derbi sa zeničkim Čelikom na Bilinom polju.

MLADOST DK – RADNIK 2:0 (1:0)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 400

Sudije: Goran Paradžil (Ljubuški), Sreten Udovičić (Prijedor), Dalibor Hrstić (Ljubuški), Luka Bilbija (Prijedor) Delegat: Mile Mandić (Kozarska Dubica)

Žuti kartoni: Marković, Atajić, Asani (Mladost DK), Lučić, Aleksić, Radović (Radnik)

Strijelci: 4' Nemanja Anđušić (1:0), 70' Gedeon Guzina (2:0).

MLADOST DK: Velić, Welbeck, Guzina (od 83. min Hreljić), Anđušić (od 87. min Alihodžić), Marković, Atajić, Bojo, Asani, Mujagić (od 79. min Tandina), Nikolić, Isaković. Trener Adnan Zildžović.

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Mekić (od 71. min Šantić), Vasić (od 76. min Brković), Popara (od 63. min Sušić), Peco, Hadžić, Glišić, Đurić, Aleksić. Trener Mladen Žižović.