KakanjLive | Srijeda, 12.12.2018. godine

Novi poraz Mladosti

18.08.2018. - Iako su već u sedmoj minuti golom mladog Petra Boje stigli do vodstva, igrači Mladosti su poklekli pred razigranim igračima Radnika i pretrpjeli novi, četvrti poraz i ostali prikovani na začelju sa samo dva osvojena boda

radnikmladost

Kad ne ide ne ide. Mladosti nije pomogla ni šok terapija promjenom trenera. Otišao je Nermin Šabić, a stigao Adnan Zildžević, koji je utakmicu posmatrao iz gledališta jer nije dobio odobrenje za sjedenja na rezervnoj klupi. Ekipu je vodio Šabićev asistent Elvedin Beganović, koji zbog kazni nije mogao računati na kapitena Isakovića i Nemanju Anđušića,te zbog ozljeda na Alihodžića i,Welbecka i Pandže.Bez obzira na ove kadrovske nedaće, Mladost je odlično otvorila utakmicu i već u 7.minuti golom Petra Boje stigla do vodstva. Sve do 30.minute gosti su  djelovali sigurno, bili ravnopravan protivnik i imali dvije povoljne prilike. Domaći stižu do izjednačenja nakon prekida i dobro ubačene lopte od strane kapitena Vasića.Hadžić se najbolje snašao i sa peterca savladao golmana Velića.U 44.minuti sudija Bilbija dosudio je kazneni udarac za Radnik zbog povlačenja od strane Tandine domaćeg kapitena. Siguran egzekutor bio je Glišić. Samo što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 49.minuti Bilbija po drugi put svira najstrožiju kaznu za doamći tim.Ovaj put prekršaj nad Pecom učinio je štoper Hreljić i iskusni  Velibor Đurić  rutinski je matirao Velića za konačnih 3:1.

Pobjeda Radnika je zaslužena  jer su domaći imali više od igre, veći posjed lopte i nekoliko neiskorištenih prilika. Radnik je uz Široki Brijeg jedina neporažena momčad u dosad šest odigranih kola, dok je Mladost sa četiri poraza i samo dva remija ostala prikovana na začelju i novu šansu za prvu pobjedu tražiće u narednom kolu kada u Doboju gostuje zahuktali Čelik, možda i najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dijela jesenje sezone.

Radnik  - Mladost 3:1

Gradski stadion u Biljenini. Gledalaca 500. Glavni sudija:  Luka Bilbija (Prijedor) ,pomoćnici: Senad Ibrišimbegović (Travnik) i Fikret Bačić (Lukavac). Četvrti sudija Irfan Peljto (Sarajevo). Delegata susreta Samir Čupina (Sarajevo). Posmatrač suđenja Rusmir Mrković (Sarajevo).

Strijelci: 0:1 Bojo (7), 1:1 Hadžić (30), 2:1 Glišić (44 iz penala), 3:1 Đurić (50.iz penala).

Žuti kartoni: Franić (Radnik), Hiloš (Mladost).

RADNIK: Lučić, Vasić, Radović, Aleksić, Franić, Popara, Martinović, Peco (od 74.Đelmić), Đurić, Glišić(od 63.Bradonjić), Hadžić. Trener: Mladen Žižović.

MLADOST(DK): Velić, Mišić, Nikolić (od 60.Delić), Diallo, Hreljić, Sadiković(od 79.Ajdin Mujagić), Bojo, Hiroš, Abid Mujagić, Guzina, Tandina (od 46.Dragutinović). Trener:Elvedin Beganović.