KakanjLive | Četvrtak, 17.08.2017. godine

Novi poraz Mladosti

22.10.2016. - Nogometaši Mladosti pretrpjeli su drugi uzastopni domaći poraz. Tek u četvrtom međusobnom dvoboju poraženi su od ekipe Viteza

mladostvitezporaz
Početak utakmice nagovijestio je dobru igru i dosta uzbuđenja. U 7.minuti prvu priliku propušta Goran Brkić, čiji udarac u prvi ugao brani golman David Nwolokor.Uslijedila je kontra gostiju, Livančić se našao sam pred Hadžićem,ali njegov pokušaj da lob udarcem zatrese mrežu nije uspio. U 18.minuti gosti stižu do vodstva. Muminović je na desnoj strani pronašao Anela Dedića, koji prisebnim udarcem pogađa suprotni ugao Hadžićevog gola.Deset minuta kasnije šansu da udvostruči vodstvo gostiju propušta Mamić, čiji je udarac odbranio golman Hadžić.Gosti su svoje šanse vrebali iz kontri i uspjeli su u 42.minuti.Kokot je s lijeve strane centrirao, Rašić loptu propustio usamljenom Mamiću koji utrčava u šesnaesterac i pogađa za 0:2.

U poluvremenu trener Musemić šansu pruža napadaču Asanoviću, koji već u prvoj prilici uspijeva smanjiti rezultat. Sušić je šutirao, lopta dolazi do Asanovića koji matira nemoćnog Nwolokora. U 65.minuti Asanović je imao izvandrednu priliku za izjednačenje, ali je sa samo pet metara glavom loptu poslao u ruke golmana gostiju.Domaći su svim silama nastojali doći do izjednačenja, ali njihovi napadi nisu urodili plodom jer je odbrana gostiju na čelu sa izvrsnim Nigerijecem, golmanom Davidom Nwolokorom, djelovala veoma sigurno. U finišu meča gosti su u dva navrata ozbiljnije zaprijetili Hadžiću,a šansu utakmice propustio je Mićo Kuzmanović u 90.minuti kada sa pet metara nije uspio savladati golmana Viteza.

Pobjeda gostiju je zaslužena jer su Vitežani pokazali više htjenja, agresivnosti i borbenosti. Na ruku im je išao i veoma težak teren koji nije omogućio igračima Mladosti da pas igrom dođu do sadržajnije igre. Osjetilo se i odsustvo kažnjenog Nevena Laštre i ozlijeđenih Sinana Ramovića i Anela Husića, čime je itekako bila oslabljena oštrica napada.

Mladost-Vitez 1:2

Stadion Mladostii u Doboju. Gledalaca 600. Glavni sudija : Mateo Musa iz Čitluka.Pomoćni suci su: Goran Dujak(Odžak) i Čedomir Vičić(Ugljevik).Četvrti sudija je Irfan Peljto iz Sarajeva.Dodatni suci; 5.Haris Kaljanac, 6.Admir Musić(oba iz Sarajeva). Delegat utakmice: Goran Skoko iz Ljubuškog,. Posmatrač suđenja:Džemal Čalija iz Sarajeva.
Strijelci:0:1 Dedić(18), 0:2 Mamić(42), 1:2 Asanović(51).
Žuti kartoni:Aldin Šišić(Mladost), Dedić i Đerić(Vitez)

MLADOST(DK): Hadžić, Galić, Karahmet, Isaković, Gačan,Musić(od 46.Asanović), Aldin Šišić, Brkić, Sušić, Alasin Šišić((od 70.Rizvanović),Kuzmanović. Trener:Husref Musemić.
NK VITEZ: David Nwolokor, Stanić, Sadiković, Vrhovac, Hodžurda, Muminović, Mamić(od 89.Milas),Livančić(od 62.Đerić), Dedić, Kokot(od 83.Livaja)., Rašić.Trener:Slaven Musa.