KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Novi poraz Mladosti, Sarajevo razbilo Zrinjski

21.08.2018. - Mladost je upisala četvrti poraz u novoj sezoni. Sarajevo u derbiju kola razbilo Zrinjski. Čelik upisao novu pobjedu pred domaćom publikom. Elvir Koljić nastavio golgeretski niz.

analizasetokolo2356

Revija golova na Koševu - derbi pripao Sarajevu/foto: ss.ba

Šesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo nam je ukupno 17 golova, odnosno nešto više od 2.83 po susretu. Utakmice je posmatralo 13.000 navijača, što je nešto više od 2.166 po meču, dok je dodijeljeno čak 31 žuti i dva crvena kartona. Najteži zadatak u ovom kolu od sudija imao je Dragan Petrović na derbi susretu između Sarajeva i Zrinjskog gdje je dodijelio čak 10 žutih i dva crvena kartona.

Čelik upisao novu pobjedu

Čelik je na Bilinom polju upisao novi trijumf. Pred domaćom publikom pala je Zvijezda, a pobjedu Zeničanima donijeli su Ševko Okić koji je pogodio u 16. i Ivan Livaja u 59. minuti susreta. Ovo je bio treći trijumf za ekipu Čelika koja sada zauzima petu poziciju na tabeli.

Koljić nastavio golgeterski niz

Krupa je na domaćem terenu savladala Gošk rezultatom 3:0. Mrežu Gabeljana prvi je pogodio Elvir Koljić već u 4. minuti susreta i sa minimalnom prednošću domaćih se otišlo na odmor. U nastavku su mrežu gola tima iz Gabele pogađali Ivan Crnov u 59. minuti i Slobodan Milanović u 69. minuti susreta za konačnih 3:0.

Dva penala presudila Mladosti

Dobojska Mladost povela je u Bijeljini preko Petra Boje u sedmoj minuti susreta. Ifrna Hadžić je domaćima donio izjednačenje u 30. minuti, da bi domaći do preokreta došli u 44. minuti iz penala, a siguran egzekutor bio je Aleksandar Glišić. Na otvaranju drugog poluvremena novi penal za domaće, a ovaj put siguran sa bijele tačke bio je Velibor Đurić u 49. minuti. Oba penala za domaći tim dosuđena su diskutabilno, a Mladosti je ovo bio četvrti poraz u novoj sezoni i ekipa iz Doboja je na posljednjoj poziciji sa dva osvojena boda.

Željo slavio u Tuzli

Ekipa sarajevskog Željezničara slavila je u Tuzli rezultatom 2:0 i ponovo zauzela vrh tabele. Željo je protiv ekipe Tuzla City-a poveo u 56. minuti preko Ivana Čurjurića, da bi za konačnih 2:0 pogodio Stojan Vranješ u samom finišu susreta. Tri nova boda su tim sa Grbavice lansirala na prvu poziciju Premijer lige BiH.

Novi kiks Širokog na domaćem terenu

Širokobriježani su napravili novi ''kiks'' na domaćem terenu. Ekipa Borisa Pavića je nakon remija sa Radnikom na domaćem terenu, remizirala i sa ekipom tuzlanske Slobode. U susretu koji nije bio pretjerano interesantan za 1.200 gledalaca dodijeljena su dva žuta kartona, a mreže su mirovale.

Maestralna partija Mersudina Ahmetovića

Sarajevo je u derbiju kola savladalo aktuelnog prvaka BiH, ekipu mostarskog Zrinjskog rezultatom 4:2. U susretu koji je obilovao svim parametrima fudbalske igre dodijeljeno je čak 10 žutih i dva crvena kartona. Tim sa Koševa u vodstvo je doveo Mersudin Ahmetović u 24. minuti susreta, da bi samo osam minuta kasnije pogodio i Krste Velkoski za 2:0. U finišu poluvremena rezultat je ''smanjio'' Samir Bekrić. Početkom drugog poluvremena novi gol za bordo tim postigao je Mersuin Ahmetović (49. minuta), da bi isti igrač svoj treći gol na susretu postigao u 61. minuti. Za konačnih 4:2 pogodio je Nemanja Bilbija u 64. minuti susreta.