KakanjLive | Četvrtak, 16.08.2018. godine

Novi poraz košarkaša na terenu u gostima

14.04.2018. - U Sarajevu kod Sparsa košarkaši su poraženi rezultatom 75:64 i poslije ove utakmice vraćaju se na domaći teren, gdje su u Ligi 6 zabilježili tri pobjede. Već u narednom kolu, kakanjski parket treba i dalje učiniti neosvojivim. Biće teško ali nije nemoguće

sparskakanjntekstporazKakanj-Spars, fotografija sa utakmice koja je igrana u Kaknju

Prve dvije četvrtine su završile su identičnim rezultatom - 17:14 za domaći tim, tako da su poslije prvog poluvremena imali prednost od šest poena 34:28. U prvih 20 minuta, domaći su imali bolji skok, i produktivniji vanjski šut. Iz vana su ubacili dvije trice, istina od 14 pokušaja, dok su košarkaši Kaknja promašili svih devet šuteva za tri poena. Upravo ove dvije trice su razlika u korist Sparsa na kraju prvog poluvremena. Par čistih zicera nisu iskoristili košarkaši Kaknja pa su i ovi promašaji uticali na ishod prvog poluvremena.

Treći period Kakanj je riješio u svoju korist, jednim poenom razlike (20:21), ali to nije bilo dovoljno za preokret.Kakanj se u ovoj četvrtini približio na minus tri poena (43:40). Tada je uslijedila serija Sparsa od 9:0. Durmo i Poščić su ubacili po dva poena, a Rogić koji je u ovom meču bio posebno dobro raspoložen, ubacio je pet poena (2+3), tako da je u 28 minuti utakmice dostignuta i najveća razlika od plus 12 (52:40). Treći period je ipak završio sa pet poena prednosti za domaće, što je navijačima Kaknja i igračima Josipa Pandže ipak izgledalo dostižno u posljednjih deset minuta. Ipak to se neće desiti bez obzira na iskazanu veliku borbenost. Više strpljenja i mirnoće pokazali su domaći košarkaši koji sa tricom Manjgafića dvije i pol minute prije kraja odlaze na plus 11 (69:58). Bio je ovo trenutak kada je utakmica rješena, bez obzira što je poslije toga Ermin Dedić pogodio nevjerovatno efektnu i dalekometnu tricu, smanjivši 45 sekundi do kraja rezultat na samo šest poena prednosti za Sparse (69:63). Poslije toga, Josipović i Rogić su ubacili četiri poena, a Božović jedan sa slobodnih bacanja i konačan rezultat utakmice je 75:64.
Do kraja Lige 6, preostala su još tri utakmice. Kakanj dočekuje Igokeu i Bosnu, a ide u goste Širokom. Domaći teren se za gostujuće timove pokazao kao neosvojiva tvrđava i treba očekivati da će Pandžini momci nastaviti sa pobjedama u Kaknju bez obzirta na renome i kvalitet ekipa „Igosa“ i „Studenata“.

KK Kakanj – OKK Spars 75:64
(17:14, 17:14, 21:22, 20:14)

Sportska dvorana Grbavica u Sarajevu. Sedmo kolo Liga za prvaka BiH u košarci. Gledalaca 1000.Sudije: Dragan Porobić, Maid Lasetović, Dragan Komar, dok je delegat susreta Hariz Bilić.

KK Spars Ziraat Bank: Matija Poščić 5, Roko Rogić 17, Sandi Grubelič, Milutin Đukanović 4, Refik Bašić 4, Aleksa Stepanović 2, Fahrudin Manjgafić 11, Dejan Đokić 8, Maksim Kovačević 11,Tarik Biberović, Ibrahim Durmo 9, Igor Josipović 4. Trener: Ivan Opačak.

KK Kakanj: Ermin Dedić 11, Darko Talić, Damir Pirić, Aldin Muflizović 3, Eldar Merdanović 5, Adi Zahiragić 2, Zlatan Tepić, Nikola Gaćeša 22, Adam Mirković 10, Milivoje Božović 6, Nermin Buza 5. Trener: Josip Pandža. Asistenti: Benjamin Šabić, Mirnes Ganić i Mirza Demir.