KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Novi kiks Zrinjskog-Čelik bježi iz opasne zone

24.10.2017. - Stadion Pod bijelim brijegom više nije neosvojiva tvrđava. Veliku pobjedu u Mostaru nad liderom Zrinjskim upisala je ekipa Husrefa Musemića.

Derbi u Mostaru pripao Sarajevu

Kiks Zrinjsog iskoristili su Široki i Željo koji su sada na samo tri boda zaostatka za Mostarcima, dok je pobjedu vrijednu zlata upisao zenički Čelik koji je sada u opasnu zonu gornuo tim sa Tušnja. Vitez i Mladost su remizirali u komšijskom derbiju.
Dvanaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo nam je 15 golova (2.5 po susretu). Utakmice je gledalo svega 7.600 gledalaca (1266 po susretu), a suci su imali ''pune ruke posla'' budući da je dodijeljen čak 41 žuti karton.

Treći uzastopni poraz Tuzlaka

Nakon poraza od Borca i Slobode ekipa Slavka Petorvića je pretrpjela i treći poraz u nizu. Bolji od Slobode na Tušnju bili su Širokobriježani koji su slavili ubjedljivim rezultatom 3:0. Mladi Luka Menalo (8.minuta) i Dejan Čabraja (41. minuta) pogađali su u prvom poluvremenu, dok je jedini gol u nastavku postigao Ivan Baraban (87. minuta) za konačnih 0:3. Svega 1.500 Tuzlaka je posmatralo ovaj susret, a novi poraz je Tuzlake doveo u opasnu zonu, odnosno na 11. poziciju.

Treći vezani poraz Slobode

Remi Krupe i Radnika

Krupa i Radnik podijelili su bodove u 12. kolu Premijer lige BiH. Svega 500 gledalaca na prelijepom stadionu Krupe nisu mogli uživati u pretjerano lijepoj igri svog tima. Tim iz Bijeljine je imao vodstvo (Dejan Janković – 57.minuta) sve do finiša susreta, kada je rezervista Irfan Jašarević pogodio za konačnih 1:1.

Remi Viteza i Mladosti

Vitez i Mladost su remizirali odigravši 2:2. Nakon prvih 45. minuta gosti iz Doboja su imali vodstvo, a strijelac jedinog gola u prvom poluvremenu bio je Abid Mujagić (36. minuta). Gosti su u nastavku preokrenuli rezultat u svoju korist golovima Seida Zukića (71. minuta) i Petra Boje (75. minuta), da bi bod gostima donio kapiten Aladin Isaković u 85. minuti susreta. Mateo Musa iz Čitluka je dodijelio čak devet javnih opomena u ovom susretu.

Velika pobjeda Čelika u Zenici

''Velika'' pobjeda Čelika

Čelik je pred malobrojnom publikom (600) na Bilinom Polju upisao treći ovosezonski trijumf. Velika tri boda Zeničanima je donio Emrad Šabanović u 32. minuti. Goran Paradžik iz Ljubuškog je imao pune ruke posla na ovom susretu budući da je dodijelio čak 12 javnih opomena što je rekord u ovom kolu. Sa ovom pobjedom zenički tim je pobjegao bar za kratko iz opasne zone i poziciju broj 11. je prepustio Tuzlacima.

Željo minimalcem do tri boda u Gabeli

Željezničar je minimalnim rezultatom 1:0 porazio Gabelane, a strijelac jedinog gola već na otvaranju susreta bio je Vojo Ubiparib u prvoj minuti u svoj debiju za Plave. Ovom pobjedom tim sa Grbavice se primakao Zrinjskom na samo tri boda zaostatka.

Sarajevo slavilo pod Bijelim Brijegom

Bijeli Brijeg nije više neosvojiva tvrđava. Sarajevo je savladalo rinjski rezultatom 3:1 u okviru 12. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Bordo tim je već na pauzi imao dva gola prednosti, a za ekipu Husrefa Musemića pogađali su Mićo Kuzmanović (36. minuta) i Elvis Sarić (43. minuta susreta). Nadu je domaćima vratio Haris Handžić već na otvaranju drugog poluvremena u 52. minuti, ali je pobjedu bordo tima potvrdio rezervista Amar Rahmanović u 79. minuti. Susret u Mostaru je privukao i najveći broj gledalaca u ovom kolu, čak 3.500.

Rezultati 12. kola Premijer lige BiH i broj gledalaca
Vitez – Mladost 2:2 (500), Gošk – Željezničar 0:1 (1.000), Čelik – Borac 1:0 (600), Sloboda – Široki 0:3 (1.500), Krupa – Radnik 1:1 (500) i Zrinjski – Sarajevo 1:3 (3.500).