KakanjLive | Četvrtak, 19.10.2017. godine

Novi domaći poraz Rudara

16.09.2017. - Nakon Orašja, sva tri boda iz Kaknja odnio je i povratnik u prvoligaško društvo, ekipa Slavena iz Živinica, koja je golom iskusnog i rasnog strijelca Mirnesa Salihovića u 71.minuti kaznila brojne promašaje Rudarevih napadača

Da je fikasnost glavna boljka Rudara potvrdio je i susret protiv ekipe Slavena, koja je od dvije šanse realizirala jednu, dok napadači Rudara nisu iskoristili desetak prilika, od kojih su bar tri bile stopostotne ! Već u 3.minuti Belmin Čehajić bio je u prilici da savlada mladog Brezičanina, koji je nogom spasio siguran pogodak. Samo četiri minute kasnije domaći su imali još bolju priliku.Kobilica je pogodio Kovača u glavu,ali je ovaj s pet metara loptu prebacio preko gola. Stekao se utisak da će Zeleno-crni lako izaći na kraj na s gostima iz Živinica, ali što je vrijeme više odmicalo odbrana Slavena bila je sve stabilnija. Uslijedili su pokušaji Čehajića, Vehaba i Topalovića, ali Brezičanin se nije dao iznenaditi. U 32.minuti Mirza Kovač je imao identičnu priliku kao i na početku meča. Ponovo je s peterca glavom šutirao preko gola i promašio šansu utakmice. Ništa bolje nije reagirao ni Belmin Čehajić kada je u 40.minuti bio u povoljnoj prilici,ali očito ovo nije bio dan napadača Rudara koji jednostavno ne mogu i ne znaju postići gol.

I dok su Zeleno-crni u prvom dijelu imali igru i stvarali zrele prilike, u nastavku su djelovali dezorganizirano, bez ideje i smišljenih akcija.Tek u 60.minuti gosti dolaze u prvu priliku da savladaju Dujkovića. Nermin Musić je centrirao s lijeve strane, lopta je prešla kompletnu zadnju liniju Rudara i došla do prvog strijelca Slavena, iskusnog Mirnesa Salihovića, koji sa svega tri metra šutira pored lijeve stative. U 65.minuti , poslije centaršuta Čaluka, u prilici je bio Bajro Spahić, ali je i njegov udarac glavom otišao pored gola. Kazna je ubrzo stigla. Mladi Admir Smolo griješi, lopta dolazi do iskusnog i rasnog golgetera , Mirnesa Salihovića, koji preciznim udarcem loptu šalje u lijevi donji ugao nemoćnog Ratka Dujkovića za 0:1 i velika tri boda. Bio to sedmi pogodak Mirnesa Salihovića u sedam odigranih kola i već sad se može reći da će ponoviti prošlogodišnju sezonu, kada je u dresu Radničkog iz Lukavca sa 17 golova bio prvi strijelac minulog prvenstva. Bio je to veliki šok za ionako anemične i izgubljene igrače Rudara koji su kao i na nekim prethodnim utakmicama pokazali da nisu fizički, ali i pshički spremni i da su njihove mogućnosti i kvalitet precijenjeni. Na kraju su ispraćenih zvužducima oko 500 vjernih navijača, koji su s mogli snage i aplauzom nagradili borbenu ekipu Slavena, koja je iznenadila jednom čvrstom, organiziranom i taktički zrelom igrom.

U četiri domaća nastupa Rudar je samo u prvom protiv Bratstva pružio solidnu partiju i ostvario pun pogodak. Nakon poraza od Orašja i remija u komšijskom derbiju protiv Bosne, sva tri boda iz Kaknja odnio je i Slaven i već sad se može reći da Zeleno-crni nisu ni sjena nekadašnjeg nepobjedivog Rudara.

Rudar – Slaven 0:1

Stadion Rudara. Gledalaca 500.Glavni sudija: Josip Martinović (Čapljina). Pomoćnici: Marko Zelenika(Mostar) i Marko Grebenar (Livno). Četvrti sudija: Dragan Stojić(Mostar). Posmatrač suđenja: Ermin Halilagić (Sarajevo). Delegat utakmice: Nazif Kahrić (Jajce).
Strijelci:0:1 Mirnes Salihović(71).
Žuti kartoni:Čaluk i Čehajić (Rudar), H.Salihović i Mujagić (Slaven).
CRVENI KARTON: Davor Todorović (Slaven u 89.minuti zbog dvije javne opomene).

RUDAR: Ratko Dujković, Armin Sarvan, Vahidin Čaluk, Admir Smolo, Omer Musić, Armin Topalović, Haris Hećo(od 73.Dženan Durak), Belmin Kobilica, Mirza Kovač, Belmin Čehajić, Anes Vehab(od 46.Bajro Spahić). Trener: Mirnes Buza.
SLAVEN(ŽIVINICE):Sakib Brezičanin, Davor Todorović, Mirza Majdančić, Eldin Omerkić, Hasmir Salihović, Dženan Mujagić, Kemal Salihbegović, Mirnes Salihović(od 83.Armel Berbić), Enis Mašić (od 49.Jasmin Berbić), Nermin Musić(od 66.Almir Kukić) i Ajdin Nukić.. Trener:Milenko Bošnjaković.