KakanjLive | Srijeda, 28.06.2017. godine

Nova pobjeda odbojkašica Kaknja

19.03.2017. - Odbojkašice Kaknja su u devetom kolu na gostovanju savladale odbojkašice Alipašinog polja ubjedljivim rezultatom 3:0

10

Novi trijumf kakanjskih odbojkašica koje imaju za cilj plasman u viši rang takmičenja

I sa drugog uzastopnog gostovanja odbojkašice Kaknja su odnijele pobjedu. Izabranice Saliha Fazlića su od samog starta kontrolisale igru i zasluženo došle do nova tri boda koja ih vode u play-off za viši rang takmičenja.

Kakanjke su dobile prvi set rezultatom 25:18, da bi u drugom slavile rezultatom 25:15. Treći set su domaće odbojkašice sjajno otvorile i imale konstansto vodstvo. Strpljivom igrom Kakanjke dolaze do izjednačenja a potom i prelaze u vodstvo, da bi u konačnici slavile sa 27:25 i došle do nova tri boda.

-Očekivana pobjeda, ali ne tako lagana. Borba je bila do samog kraja trećeg seta kojeg smo uspješno priveli kraju i nismo dopustile da nas domaće odbojkašice iznenade i da se vrate u susret. Alipašino polje se pokazalo kao neugodan protivnik. Zadnji set su imale vodstvo, uspjele smo konsolidovati redove i strpljivom igrom doći do izjednačenja, a onda i preokrenuti rezultat u našu korist i slaviti. Od samog početka sezone naš cilj je jasan, ulazak u viši rang takmičenja, rekla je u izjavi za KakanjLive tehničar ŽOK Kakanj Majra Ganić.

Nakon ove pobjede ekipa Kaknja čvrsto drži lidrsku poziciju sa 24 osvojena boda, četiri više od drugoplasirane ekipe Sa Volley i izabranice Saliha Fazlića su siguran učesnik play-offa iz Prve federalne lige – grupa A2 u borbi za viši rang takmičenja. Preostala je još jedna utakmica u regularnom toku sezone u kojoj će naše odbojkašice na domaćem terenu u dvorani KSC Kakanj ugostiti ekipu Ilijaša.