KakanjLive | Srijeda, 13.11.2019. godine

Nezapamćena golijada u Gradačcu i Goraždu

07.05.2019. - U 25.kolu na dvije utakmice u Gradačcu i Goraždu postignuto 13 od ukupno 34 pogotka,što je rekord ove sezone. U Gradačcu je 20-godišnji Jovo Lukić protiv Bosne za samo šest minuta postigao hat-trik, dok je Dario Blagojević u Goraždu za 32.minute dao čak pet golova i time ušao u historiju Prve lige Federacije BiH.Ovo što su postigla ova dva igrača još nije viđeno na bh. terenima, rijetko se događa i na evropskim

vitezjedinstvo

Nažalost, ovu golijadu posmatralo je samo 1.630 gledatelja(u prosjeko 204 po utakmici), što je najslabija posjeta u zadnjih nekoliko sezona! Strijelci su bili veoma raspooženi jer su protivničke mreže zatresli čak 34 puta(4,2 po utakakmici). Domaći su zabilježili šest pobjeda, gosti samo jednu(Velež,op.a.), dok pobjednika jedino nije bilo na meču u Jajcu. Suci su pokazali 37 žutih i dva crvena kartona i zadržali svoje kriterije

Behram i Ovčina slomili otpor otpisanih Novotravničana

Više od sat vremena „Rođeni“ su se mučili da dođu do četvrte uzastopne pobjede i zadrže bod prednosti ispred zahuktalog Olimpika. Otpisani Novotravničani pružili su snažan otpor i mreža mladog Senada Poračanina mirovala je sve do 66.minute kada je mladi Seid Behram doveo svoj tim u vodstvo. Pobjedu je potvrdio rezervista Haris Ovčina u 83.minutu. Prethodno su domaći dvije zrele prilike,ali  Petak i Silajdžija nisu bili dovoljno koncetrirani.

„Vukovi“ nastavili potjeru za Veležom

I dok su se „Rođeni“ pošteno namučili u Novom Travniku, igrači Olimpika su bez teškoća savladali Čapljinu i ostali u trci za prvaka. Već u otvaranju utakmice Idriz Džafić i Adnan Osmanović(3. i 9.minuta)   dva puta su matirali golmana Stefana Stevanovića i najavili katastrofu Čapljinaca.U 16.minuti sudija Mehmedičević dosudio je kazneni udarac za goste kojeg je realizirao Salko Jazvin.U nastavku utakmice na scenu stupa kapiten „Vukova“ Adnan Osmanović koji još dva puta pogađa mrežu Stevanovića(66.iz penala i 81.minuti) i svojim prvim ovosezonskim hat-trikom postaje tvorac nove Olimpikove pobjede.

gorazdeZvijezda  na krilima  mladog Lukića deklasirala nemoćne Visočane

Susret između Zvijezde i Bosne ostao je u znaku rekordnog hat-trika 20-godišnjeg Jove Lukića, napadača premijerligaša Krupe na posudbi u Zvijezdi, koji je za samo šest minuta tri puta savladao golmana Visočana Amara  Sujića. Mrežu gostiju mladi reprezentativac U -21 BiH, tresao je u 2, 6. i 8.minuti i već tad je bilo  jasno da će Visočani pretrpjeti katastrofu. Zvijezda je na kraju slavila sa 6:0, a u strijelce su se pored raspucanog Lukića upisali Srđan Vulić(46.), te rezervisti Amir Turbić(79.) i Kenan Šarić(90+1.), kojima je trener Lazarević povjerenje ukazao u drugom poluvremenu.

DarioBlagojevicDario Blagojević peterostruki strijelac protiv Jedinstva

Katastrofu su pretrpjeli i Bišćani na gostovanju u Goraždu. Junak meča bio je 31-godišnji Dario Blagojević koji je za 32.minute postigao rekordnih pet golova. Blagojević je mrežu Vernesa Karavdića pogađao iz svakog pokušaja.Seriju je zapačeo u 18, nastavio u 21,zatim u 25.i 32.minuti i zaključio petim pogotkom u 50, a konačan rezultat od 6:1 postavio je Hamza Gluhačević u 54.minuti.Armin Bijedić počasni pogodak za goste postigao je u 45.minuti.

Armin Sarvan spasio Vitežane

Najviše uzbuđenja bilo je na derbiju začelja između Viteza i Slavena u kojem su malobrojni gledatelji vidjeli čak sedam pogodaka. Gosti su poveli u 26.minuti golom Edina Junuzovića, izjednačio je kapiten Viteza Armin Sarvan evro golom u 43.minuti, kada je topovskim udarcem sa preko 25 metara savladao nemoćnog Sakiba Brezičanina. Almir Čatić je u 51.minuti doveo domaće u vodstvo,a kada je štoper Ermin Imamović  na asistenciju Sarvana u 64.minuti glavom udvostručio vodstvo svi su pomislili da će Vitežani lako doći do nova tri boda. Za samo tri minute iskusni Mirnes Salihović(72.) i mladi Hasmir Salihović(75.)anulirali su prednost domaćih i sve do četvrte minute sudijske nadoknade bili u egalu. Na scenu je ponovo stupio Armin Sarvan koji je iz slobodnjaka sa ivice šesnaesterca pronašao rupu u „živom“ zidu gostiju i rezantnim udarcem pogodio donji desni ugao  golmana Brezičanina i svom timu osigurao bodove spasa.

konjiccapljinaIgman zaustavio (pre)ambiciozne Tešnjake

Važne bodove osvojili su i nogometaši Igmana. Pomalo neočekivano, ali više nego zasluženo, uvjerljivo su savladali kvalitetnu ekipu TOŠK-a, koja očito nije imala svoj dan.Konjičani su poveli  golom Senada Kašića (13.iz penala), golmana Haruna Striku je u 45+1.minute savladao njegov suigrač Anis Devedžić,a konačan rezultat postavio je mladi Aldin Hrvanović u 52.minuti.

Orašje bolje od oslabljenog Rudara

Bez većih teškoća do nove pobjede stigli su i nogometaši Orašja protiv oslabljene ekipe Rudara,koja je nastupla bez nedovoljno oporavljenog kapitena Belmina Kobilice i kažnjenih Denisa Cane i Fadila Čizmića. U 30.minuti Marko Živković je prvi zatresao mrežu Bekana,a vodstvo je udvostručio Kenan Lugavić u sudačkoj nadoknadi prvog dijela igre. Zvonimir Mikić je u 75.minuti bio strijelac trećeg pogotka „Labudova“ a čast Buzinog sastava spasio je Mustafa Mušija golom iz 85.minute. I ova utakmica je pokazala da Zeleno-crni nisu ni sjena tima iz jesenjeg dijela, kada su na sedam gostovanja pretrpjeli samo jedan poraz.

Remi Metalleghea i Bratstva

Jedini susret ovog kola koji se završio bez golova i pobjednika odigran je na blatnjavom „Mračaju“, kojem je prisustvovalo svega 80 posjetilaca ! Izabranici tenera Nikole Nikića uspjeli su odoliti svim napadima „Kraljeva“ i sačuvati mrežu Tina Divkovića, koji je s nekoliko uspješnih intervcencija  potvrdio svoj kvalitet. Domaći su od 73.minuter igrali s igačem više jer je sudija Stipe Kovačević iz Tomislavgrada zbog druge javne opomene isključio igrača Bratstva Vahida Kahrimanovića.

Rezultati 25.kola i broj gledatelja

Novi Travnik-Velež 0:2 (450, Metalleghe BSI-Bratstvo 0:0(80), Zvijezda-Bosna 6:0 (150), Goražde-Jedinstvo 6:1 (300), Igman –TOŠK 3:0 (150), Vitez –Slaven 4:3 (200), Orašje-Rudar 3:1 (100), Olimpik – Čapljina 4:1 (200).