KakanjLive | Petak, 22.11.2019. godine

Neočekivan domaći kiks Rudara

09.03.2019. - Predposljednja ekipa Novog Travnika nadigrala je indisponirani tim Rudara i golom Gorana Kneževića iz druge minute sudijske nadoknode prvog poluvremena više nego zasluženo osvojila tri boda

Sigurno ni najveći pesimisti nisu očekivali da će Zeleno-crni na otvorenju proljetne sezone na svom terenu ostati bez bodova jer su za protivnika imali niskopozicioniranu ekipu Novog Travnika, koja je u prethodnih 16 kola osvojila svega deset bodova.Novotravničani su se od početka utakmice nametnuli otvorenom igrom i preko robusnog Gorana Kneževića u par navrata ozbiljno zaprijetili i bili u prilikama da matiraju golmana Bekana. U 14.minuti gosti su imali tri uzastopna kornera i već tada dali do znanja da su u ovoj meč ušli s velikim ambicijama.U 19.minuti opasni Knežević izlazi sam pred Bekana, koji padom u noge napadaču gostiju spašava sigurana pogodak.I dok rastrčani i borbeni gosti drže tempo i gospodare terenom, indisopinirani igrači Rudara djeluju smušeno, neorganizirano i bezvoljno! Prvu i jedinu priliku u prvom dijelu igre Zeleno-crni su imali u 43.minuti kada je Amel Neimarlija poslije centaršuta Filana pogodio desnu stativu dotad nezaposlenog Poračanina.Kazna je uslijedila u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Goran Knežević iskoristio grešku golmana Bekana, koji je već uhvaćenu loptu ispustio, što je iskusni Knežević znalački kaznio i pogodio prazna vrata za vodstvo od 0:1.Bekan te od sudije Džemidžića tražio prekršaj,ali to goraždanski arbitar nije uvažio i gosti su na odmor otišli s golom prednosti.

U nastavku domaći pokazaju nešto više želje i hrtjenja, imaju veći posjed lopte, ali bez izrađenih akcija i pravih prilika za izjednačenje. Tek u 63.minuti domaći dolaze do svoje druge šanse, ali je udarac Bajre Spahića s peterca jedan od odbrambenih igrača gostiju izbacio u korner. Sva nastojanja igrača Rudara da ozbiljnije ugroze mladog Poračanina ostala su bezuspješna jer je čvrsta i borbena odbrana Novotravničana djelovala veoma sigurno i nije dozvolila domaćim napadačima da dođu do prav e prilike i izjednačenja.Bili su to neorganizirani, stihijski napadi Zeleno-crni, koji su bili lak plijen gostiju, koji su, mora se priznati, ostavili daleko bolji utisak i zasluženo slavili.

Rudar je bio oslabljen jer pravo nastupa nisu imala četiri ponajbolja igrača (Omer Musić, Admir Fočo, Mirza Kovač i Adnan Hrelja,op.a.), ali to ne može biti opravdanje za ovako blijedo, bolje reći katastrofalno izdanje. Mogu igrači i struka Rudara opravdanje za novi domaći kiks tražiti u veoma lošem terenu, ali rastrčanim igračima Novog Travnika to nije smetalo jer su više željeli pobjedu, pokazali da su „pogodili“ s pojačanjima i slobodno možemo reći da su očitali lekciju Hodžićevim pulenima, među kojima ima onih koji ne zaslužuju da nose Zeleno-crni dres!

I pored poraza Rudar je zadržao šestu poziciju, ali za nešto više mora se igrati hrabrije,požrtvovanije i organiziranije.U protivnom, loše im se piše i ne treba se čuditi ako se ponove jesenji donaći porazi(Čapljina, Velež i Olimpik) uz kojih se veže i gubitak bodova za zelenim stolom od Metalleghea, što sigurno ne pamte ni najstariji ljubitelji fudbala/nogometa u Kaknju.

Rudar – Novi Travnik 0:1

Stadion Rudara. Gledatelja 200. Glavni sudija Ernis Džemidžić iz Goražda. Pomoćnici suci: Admir Hadžalić (Goražde) i Marko Grebenar (Livno). Čertvrti sudija Josip Martinović iz Čapljine. Posmatrač suđenja Sead Jakić iz Mostara. Delegat utakmice Karlo Jurišić iz Posušja.
Strijelci:0:1 Goran Knežević(45+2.)
Žuti kartoni:Bajro Spahić i Muris Filan (Rudar), Knežević, Petrović, Silajdžija,Poračanin(Novi travnik).

RUDAR: Amir Bekan, Muris Filan, Belmin Čehajić (od 72.Malik Gačić), Adis Goralija, Fadil Čizmić, Denis Cana, Sedad Subašić, Belmin Kobilica, Fahrudin Kovač (od 46.Bajro Spahić), Mirza Šubo, Amel Neimarlija(od 61.Mustafa Mušija). Trener:Fadil Hodžić.

NOVI TRAVNIK:Senad Poračanin, Ante Petrović, Ahmed Opardija,Emin Zaimović, Bakir Hota (od 90.Admir Omerbegović), Sabahudin Petak, Samir Silajdžija, Goran Knežević(od 46.Armin Duvnjak), Anes Duraković, David Lucić (od 70.Amir Baručija), Ahmed Buljubašić. Trener:Miodrag Tešić.