KakanjLive | Srijeda, 21.11.2018. godine

Nastavlja se utrka Zrinjskog i Želje

19.02.2018. - Nastavljena je utrka Željezničara i Zrinjskog koji su upisali pobjede na otvaranju drugog dijela sezone. Porazom u Tuzli Mladost prepustila šestu poziciju Radniku koji je pred domaćom publikom razbio Borac. U derbiju začelja Čelik bolji od Viteza. Široki u derbiju kola bolji od Sarajeva.

čelikvitez

Utakmicama 19. kola nastavljeno je takmičenje u bosanskohercegovačkoj Premijer ligi. Prvo ''proljetno'' kolo obilježili su novi incidenti i sudijska lakrdija u Mostaru gdje je sudac Emir Spahalić pokrao fudbalere Goška iz Gabele. Ovo kolo donijelo nam je čak 20 golova, odnosno nešto više od tri po susretu. Najviše gledalaca je bilo na Bilinom polju gdje je Čelik minimalno slavio protiv Viteza eurogolom Aldina Šišića, dok je namjanje posjeta zabilježena u Bijeljini gdje je Radnik deklasirao Borac rezultatom 3:0. Najviše golova je postignuto u duelu Krupe i Željezničara, čak šest. U ovom kolu pokazane su i 22 javne opomene.

Eurogol Šišića na Bilinom polju

Čelikova operacija ''opstanak u Premijer ligi BiH'' uspješno je startala pobjedom na Bilinom polju rezultatom 1:0. Jedini gol na susretu djelo je Aldina Šišića koji je eurogolom iz slobodnjaka sa preko 30 metara matirao golmana Viteza i donio svom timu trijumf. Pobjedu Čelika nad Vitezom pratilo je 4.500 ljudi.

Sudijska lakrdija u Mostaru

Zrinjski je uz pomoć mostarskog suca Emira Spahalića savladao Gošk rezultatom 3:2. Gabeljane je u vodstvo doveo Stena Barić u 10. minuti i sa minimalnom prednošću Goška se otišlo na odmor. Samo 10 minuta igre u nastavku je bilo dovoljno da Emir Spahalić pokaže na bijelu tačku, a strijelac za ''poravnanje'' rezultata bio je Miloš Filipović. Gošk je potom u 57. minuti preko Nardina Mulahusejnovića došao u vodstvo (1:2), ali je Spahalić dosudio novi kazneni udarac za domaće u 70. minuti susreta. Isti izvođač je bio kao i kod prvog penala i rezultat je glasio 2:2. U samom finišu susreta Filipović postiže i svoj treći gol na ovom susretu i donosi Zrinjskom tri boda. Poslije susreta printani i štampani mediji preplavljeni su naslovima ''Sudijska lakrdija u Mostaru'', ''Spahalić bez dioptrije u Mostaru'', ''Iz dvice u keca'' i sl... Da li će susret iz Mostara dobiti i treće poluvrijeme saznat ćemo uskoro. Na potezu su ljudi iz NSBiH.

slobodamladost

Mladost poražena na Tušnju

Sloboda je slavila pred domaćom publikom protiv Mladosti rezultatom 2:0. Nakon ''teškog'' prvog poluvremena Sloboda je slomila otpor Mladosti u drugom dijelu susreta. Edin Rusetmović je doveo Tuzlake u vodstvo u 70. minuti, a samo pet minuta kasnije mrežu Velića pogodio je i bivši igrač Mladosti Anel Husić za konačnih 2:0.

Sjajan meč Krupe i Želje

Sarajevski Željezničar savladao je Krupu na gostovanju rezultatom 4:2. Već nakon 26 minuta susreta bilo je 2:0 za Plave sa Grbavice, a oba pogotka postigao je Vojo Ubiparip. U 35. minuti za domaće je pogodio Radosav Aleksić i na odmor se otišlo sa rezultatom 1:2. Već na otvaranju drugog poluvremena Goran Zakarić je sa bijele tačke ponovo donio sarajevskom timu dva gola prednosti, a u 54. minuti za Krupu pogađa i Slobodan Milanović. Očekivao se presing Krupe, ali dilemu oko pitanja pobjednika susreta otklonio je Goran Zakarić svojim drugim golom na susretu u 76. minuti za konačnih 2:4.

radnikborac

Radnik rutinski protiv Borca

Bijeljinski Radnik je rutinski savladao Borac pred domaćom publikom rezultatom 3:0. Dino Beširević je doveo domaće u vodstvo u 10. minuti susreta. Samo šest minuta kasnije prednost Radnika udvostručio je Irfan Hadžić, dok je konačnih 3:0 u 87. minuti postavio osamnaestogodišnji Vladimir Bradonjić. Iako Radnik igra dopadljiv fudbal, samo 300 gledalaca je posmatralo duel sa banjalučkim Borcem.

širokisarajevo

Široki u derbiju kola bolji od Sarajeva

Nakon blijedog izdanja u prvih 45. minuta gostujući tim je u vodstvo na Pecari doveo Emir Halilović u 64. minuti. Samo tri minute kasnije Luka Menalo je izjednačio rezultat, da bi pobjedu Širokobriježanima donio Josip Ćorić u 81. minuti susreta. Horde zla su za vrijeme susreta u više navrata uzvikivali ime svog kolege sa tribine Vedrana Puljića koji je ubijen u Širokom Brijegu 4. oktobra 2009. godine, dok su ''Škripari'', domaći navijači na to dobacivali ''Javi se''. U najmanju ruku jezivo.