KakanjLive | Četvrtak, 18.10.2018. godine

Mladost zaustavljena u Ugljeviku

19.09.2018. - Dobojska Mladost zaustavljena je u šesnaestini finala Kupa BiH. Ekipa Zvijezde-09 je minimalnim rezultatom 1:0 u Ugljeviku savladala ekipu iz Doboja i izborila plasman među šesnaest najboljih ekipa u Kupu BiH.

DSC02343

Domaći su bolje otvorili susret i do vodstva došli preko Aleksandra Vojinovića u 16. minuti susreta. Imala je ekipa Zvijezde još tri izgledne prilike preko Luke Asentića i Fedora Predragovića, ali je Bukvić sjajno intervenisao i spasio svoj gol i na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću ''domaćih''.

U drugih 45. minuta gosti su krenuli ofanzivno, te vezni red dodatno ojačali i uveli Abida Mujagića i Amera Hiroša od prve minute nastavka umjesto Tandine i Alihodžića.  Petar Bojo i Bahrudin Atajić su imali priliku da svom timu donesu izjednačenje, ali je Filip Erić bio na visini zadatka. Sjajnu priliku da ekipi iz Doboja donese poravnanje imao je i Abid Mujagić čiji je udarac sa bijele tačke u 65. minuti odbranio Erić, a potom i odbijanac kojeg Atajić nije uspio poslati iza leđa golmana Zvijezde. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i golman Filip Erić je izrastao u junaka susreta budući da je svom timu donio plasman među šesnaest najbljih ekipa u Kupu BiH.

Vrijedi napomenuti kako su i Darko Nestorović i Adnan Zildžović u ovom meču priliku za igru dali velikom broju mladih igrača koji inače nemaju veliku minutažu u ovoj sezoni.

Mladost je svoj put u Kupu okončala već u šesnaestini finala Kupa BiH i u nastavku sezone se u potpunosti okreće domaćem prvenstvu.

Pored ekipe Zvijezde-09 plasman u osminu finala Kupa BiH obezbjedile su i ekipe: kakanjskog i prijedorskog Rudara, Radnika, Sarajeva, Zrinjskog, Krupe, Borca, Slobode, Sloge, Zvijezde, Toška, Goška i Mladosti iz Kikača, dok je susret između Širokog i Želje u toku.

Zvijezda-09 – Mladost DK 1:0 (1:0)

Gradski stadion Ugljevik. Gledalaca: 150

Sudije: Luka Bilbija (Prijedor), Aleksandar Smiljanić (Laktaši), Božidar Rustić (Gradiška), Bojan Panić (Prijedor). Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija).

Žuti kartoni: Govedarica, Zekanović, Babić, Zlatković, Husić (Zvijezda-09), Marković, Asani, Hreljić (Mladost DK).

Strijelac: 16' Aleksandar Vojinović (1:0).

ZVIJEZDA-09: Filip Erić, Marko Brkić, Miloš Zlatković, Kristijan Tojšić, Luka Asentić (od 56. min Anel Husić), Miladin Filipović, Aleksandar Vojinović, Fedor Predragović (od 85. min Damjan Krajišnik), Dušan Babić, Predrag Zekanović, Miljan Govedarica (od 46. min Ermin Huseinbašić). Trener: Darko Nestorović.

MLADOST DK: Semir Bukvić, Kenan Hreljić, Lamin Diallo, Maharafa Tandina (od 46. min Abid Mujagić), Bojan Marković, Bahrudin Atajić, Emir Alihodžić (od 46. min Amer Hiroš), Ajdin Mujagić (od 59. min Petar Bojo), Djeljilj Asani, Edin Biber, Nemanja Dragutinović. Trener: Adnan Zildžović.