KakanjLive | Utorak, 31.03.2020. godine

Mladost velikim preokretom pobijedla Čelik

07.12.2019. - Zeničani su dva puta bili u vodstvu, ali su igrači Mladosti pokazali karakter, smogli snage i u finišu došli do velikog trijumfa

mladostcelik
U posljedmnjem kolu prvog dijela prvenstva BH Telecom Premijer lige, u derbiju začelja, malobrojni gledatelji vidjeli su vrlo dobru igru oba tima i šest lijepih pogodaka, od kojih svakako treba izdvojiti onaj Nemanje Dragutinovića iz 89.minute kada je iz voleja postigao konačan rezultat.

Početak susreta je nagovijestio obostrano otvorenu igru. Već u 1. minuti navijači su vidjeli prvu šansu i to za goste. Iskusni Mahmutović je izašao sam prod Velića, ali golman domaćih sjajnomm intervencijom brani udarac.

Ono što je propustio realizirati u 1.minuti ,Aidin Mahmutović je realizirao deset minuta kasnije. Nakon dobro izvedene kontre, Anel Dedić je asistirao Mahmutoviću a ovaj matira Velića za veliko slavlje Robijaša.

Već u 22. minuti Mladost pokušava izjednačiti ali pokušaj Fanima iz slobodnjaka brani Pavlović. Kasnije pokušava i Hiroš iz slobodnog udaraca, ali njegov udaraca odlazi preko gola.

Domaći ipak krajem prvog dijela stigli do izjednačenja. Nakon gužve u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao mladi Anes Vazda i pogodio mrežu Pavlovića. Samo pet minuta kasnije u velikoj šansi bio je Fanimo, ali Pavlović brani i na odmor se odlaze neriješenim rezultatom (1:1)
Na početku drugog poluvremena, tačnije u 55. minuti, Čelik ponovo dolazi do vodstva i to drugim golom Mahmutovića. On je vješto izbjegao ofsajd zamku i pogodio za 1:2.

Samo dvije minute kasnije Mladost dolazi ponovo do izjednačenja.Dedić je skrivio jedanaesterac i sudija Irfan Peljto poravdano je pokazao na bijelu tačku. Bahrudin Atajić bio je siguran egzekutor za novoj izjednačenje.

Potpuni preokret domaćih stiže u 70. minuti kada je mladi Nedim Hadžić po treći put primorao golmana Pavlovića na kapitulaciju..
Do kraja susreta Čelik je pokušavao da stigne barem do jednog boda, ali nije uspio, premda su imali dvije zrele prilike. U samom finišu Mladost postiže još jedan gol.Strijelac je bio rezerviossta

Nemanja Dragutinovića, koji je svojim snažim volej udarcem stavio šlag na tortu.
Mladost je ovom pobjedom pretekla Čelik na prvenstvenoj tabeli i pobjegla iz opasne zone . Zeničani sada imaju 16 bodova i nalaze se na 11. poziciji, dok je Mladost mjesto ispred s bodom više.

Sigurno će im prvenstvena pauza dobro doći kako bi konsolidirali redove i nastavak proljetne sezone dočekali jači i kvalitetniji u stručnom i igračkom kadru, koji je očito mnogo slabiji u odnosu na prethodnu sezonu.

Mladost – Čelik 4:2

Stadion Mladosti. Gledalac 450. Glavni sudija Irfan Peljto (Sarajevo). Pomoćnici: Senad Ibrišimbegović(Travnik) i Amer Macić (Mostar). Četvrti Sudija: Adis Mulahasanović(Sarajevo). Posmatrač suđenja. Muhamed Osmić(Maglaj). Delegat utakmice:Goran Skoko (Ljubuški).
Strijelci;0.1 Mahmutović(13), 1:1 Vazda (43), 2:1 Mahmutović(57), 2:2 Atajić(60.iz penala), 3:2 Hadžić(73), 4:2 Dragutinović(89).
Žuti kartoni:Hiroš(Mladost), Čubara, Delić.Perišić(Čelik)

MLADOST (DK): Emil Velić,Amar Begić, Kenan Hreljić(od 7.Buraku Yamac), Šerif Hasić, Arnel Delić, Edin Biber,Amer Hiroš, Anes Vazda, Nedim Hadžić(Nemanja Dragutinović), Matias Fanimo(Semir Smajlagić), Bahrudin Atajić.Trener: Fahrudin Šolbić.
ČELIK: Bojan Pavlović, Ljubiša Pecelj, Ševkija Resić, Vedran Vrhovac, Almir Čubara, Marko Perišić, Vladimir Grahovac, Anel Dedić, Fenan Salčinović(Haris Dilaver), Ermin Huseinbašić (Selim Žuna), Ajdin Mahmutović.Igor Jović.