KakanjLive | Nedjelja, 21.10.2018. godine

Mladost upisala prvu pobjedu, Željo razbio Široki

04.09.2018. - Široki upisao prvi poraz u sezoni. Bolji od Širokobriježana na Pecari bili su Plavi sa Grbavice koji su slavili sa 3:0. Susret na Bilinom polju posmatralo 10 hiljada ljudi. Mladost upisala prvu pobjedu.

DSC02407

Slavlje nakon prve pobjede Mladosti

U osmom kolu Premijer lige BiH postignuto je samo 12 golova, odnosno u prosjeku dva po susretu. Ovo kolo donijelo nam je i skromnu posjetu na bh stadionima, jer ako izuzmemo posjetu na Bilinom polju gdje je susret Čelika i Sarajeva posmatralo 10 hiljada ljudi na preostalih pet utakmica bilo je skromnih 2.700 osoba. U ovom kolu su dodijeljena 22 žuta i jedan crveni karton. Prvu pobjedu u sezoni upisala je ekipa Mladosti koja je prekinula Slobodin nit od četiri susreta bez primljenog pogotka. Željo je na Pecari razbio Široki.

Remi Čelika i Sarajeva

Zenički Čelik i Sarajevo remizirali su na Bilinom polju pred 10.000 gledalaca. Zenica ponovo živi za fudbal, a rezultati Čelika u uvodnih osam kola nove sezone Premijer lige BiH vratili su publiku na hram bosanskohercegovačkog fudbala. Iako je susret okončan podjelom bodova (0:0), prilika nije nedostajalo, baš kao i nadmetanja dvije navijačke grupe na tribinama.

Trijumf Tuzle u sjedni Zvijezdinih ''kladioničara''

Tuzla City je pred ''domaćom'' publikom savladala Zvijezdu rezultatom 3:1. Tuzlaci su golovima Almedina Ziljkića iz 17. i 51. minute i golom Ajdina Nukića iz 25. minute vodili sa 3:0 nakon samo 51. minute igre, a gol ''utjehe'' domaćima je donio Ermin Huseinbašić u 85. minuti susreta. Nakon meča fudbaleri Ibrahim Škahić i Nemanja Vejnović su optuženi za nečasne radnje.

Zrinjski slavio u Krupi

Mostarski Zrinjski slavio je u Krupi na Vrbasu protiv Krupe koja je u ovom susretu bila oslabljena zbog odlaska ponajboljeg igrača Elvira Koljića. Domaće je u vodtsvo doveo Lazar Nikolić u 23. minuti susreta, ali su gosti izjednačili preko Hrvoja Barišića u 38. minuti, da bi pobjedu Mostarcima donio Ognjen Todorović u 74. minuti susreta.

Željo ubjedljiv na Pecari

Plavi sa Grbavice su u derbiju kola slavili na Pecari protiv Širokog Brijega rezultatom 3:0. Golove za tim sa Grbavice postizali su Matej Rodin u 39. minuti, Asim Zecu 58. i Sulejman Krpić u 60. minuti meča.

Radnik minimalno protiv Goška

Bijeljinski Radnik je na domaćem terenu sa minimalnih 1:0 savladao Gošk iz Gabele. Gol odluke postigao je Aleksandar Glišić iz kaznenog udarca u 74. minuti susreta. Bila je ovo treća pobjeda Radnika koji sada zauzima visoku petu poziciju na tabeli.

Mladost upisala prvu pobjedu

Mladost je pred domaćopm publikom minimalno savladala tuzlansku Slobodu rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Abid Mujagić u 30. minuti susreta. Domaći su odigrali sjajan meč, a sjajne prilike na ovom meču da donesu ubjedljiviju pobjedu propustili su Arnel Delić i Gedeon Guzina. Istina i gosti su mogli postići gol u samom finišu susreta kada se uzdrmala prečka gola Velića, ali bio bi to definitivno nezaslužen bod Tuzlaka. Mladost je ovom pobjedom prekinula niz Slobode od četiri susreta bez primljenog pogotka, upisala tri boda i najavila bolje dane.