KakanjLive | Utorak, 16.10.2018. godine

Mladost upisala prvi trijumf

01.09.2018. - Dobojska Mladost upisala je prvi trijumf u novoj sezoni Premijer lige BiH. U okviru osmog kola Mladost je golom Abida Mujagića savaldala Slobodu rezultatom 1:0.

Uvodne minute susreta pokazale su da če ovo biti otvoren susret bez kalkulacija. Prvi prijete domaći preko Anđušića u osmoj minuti,ali udarac mladog krilnog napadača Mladosti odlazi pored gola. Na drugoj strani pokušao je Baraban u 17. minuti, ali bez opasnosti po gol Velića. Mladost je potom stegla obruč oko gola Slobode, a domaći su u 30. minuti nakon sjajne kontre došli do gola. Prvo je udarac Boje sa deset metara odbranio golman Slobode, a na odbijenu loptu je natrčao Abid Mujagić i zakucao loptu u mrežu Slobode za 1:0. Dobru priliku domaći su imali i u 38. minuti kada je iz slobodnog udarca šutirao Bojo pored desne stative gola Slobode i na odmor domaći su otišli sa minimalnim vodstvom od 1:0.

U 53. minuti novu priliku za domaće imao je Anđušić, ali njegov udarac glavom sa pet metara odlazi preko gola Tuzlaka. U 58. minuti nakon prekida glavom je pokušao i Hreljić, ali pored gola. U nastavku su domaći imali dvije stopostotne prilike. U 68. minuti Guzina je sa samo pet metara fulao prazan gol, a u 77. minuti Delić je sam izašao pred golmana Slobode, ali je golman tuzlanskog tima izašao kao pobjednik. Umalo da domaće stigne kazna u samom finišu susreta, nakon velike gužve u šesnaestercu uzdrmala se prečka gola Velića, ali domaći su na kraju zasluženo slavili i upisali prvi trijumf u sezoni.

Promjena trenera u taboru Mladosti urodila je plodom, a mlada i poletna ekipa Mladosti počinje ličiti na ono prošlosezonsku kada su se borili za sami vrh tabele, odnosno ligu za prvaka BiH.

Dobojani su sada na 11. poziciji Premijer lige BiH sa šest osvojenih bodova koliko ima i desetoplasirani Gošk, a u narednom kolu ekipa Mladosti gostuje upravo u Gabeli.

Mladost – Sloboda 1:0 (1:0)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 500

Sudije: Frano Jelić (Široki Brijeg), Davor Beljo (Mostar), Marko Perić (Mostar), Došlo Slađan (Istočno Sarajevo).

Žuti kartoni: Anđušić, Hreljić i Bojo (Mladost), Baraban, Hadžanović, Čivić (Sloboda).

Strijelac: 30' Abid Mujagić (1:0)

MLADOST: Velić, Hreljić, Guzina (od 80. min Atajić), Anđušić (od 89. min Ajdin Mujagić), Marković, Delić, Sadiković (od 86. min Hiroš), Bojo, Mujagić Abid, Mišić, Isaković. Trener: Elvedin Beganović.

SLOBODA: Vukliš, Terzić (od 46. min Livančić), Adžem, Husejinović (od 51. min Pirić), Baraban, Ivetić, Vidović, Čivić (od 74. min Vasiljević), Hadžanović, Zukić, Ignjatović. Trener: Zlatan Nalić.