KakanjLive | Ponedjeljak, 24.09.2018. godine

Mladost slavila u Vitezu

21.04.2018. - U šestom kolu lige za opstanak Mladost je na gostovanju u Vitezu slavila rezultatom 2:1 golovima Abida Mujagića i Darka Mišića.

mladostvitez21418

U susretu koji nije imao poseban rezultatski značaj domaćin dolazi do vodsstva već u prvom napadu u šestoj minuti preko Tomislava Ivičića. Mladost je nakon toga konsolidovala redove i preko Abida Mujagića došla do izjednačenja već u 22. minuti susreta. Samo devet minuta kasnije prednost ekipi Mladosti donosi desbi nek Darko Mišić i sa vodstvom od 2:1 Mladost odlazi na odmor.

U drugom dijelu susreta Mladost je kontrolisala igru i rutinski došla do zaslužene pobjede sa kojom je i teoretski osigurala opstanak u premijeligaškom društvu.

Ovo je bio deseti trijumf Mladosti u sezoni, a prvi pod vodstvom novog trenera Nermina Šabića. Ekipa iz Doboja je vodeći tim lige za opstanak sa 39 bodova, a u narednom kolu ekipa Nermina Šabića gostuje u Banja Luci.

VITEZ – MLADOST 1:2 (1:2)

Sudije: Mateo Musa (Čitluk), Marko Perić (Mostar), Jure Musa (Čitluk), Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Delegat: Mario Ćosić (Mostar).

Strijelci: 6' Tomislav Ivičić (1:0), 22' Abid Mujagić (1:1), 31' Darko Mišić (1:2).

Kartoni: Livaja (Vitez), Isaković, Arežina, Diallo (Mladost)

VITEZ: Tirić, Stanić, Brekalo, Livaja (od 73' Rizvanović), Hadžanović (od 73' Đogić), Ivičić, Vrhovac, Bojo (od 84' Halilić), Šivšić, Vukoja, Jevtić. Trener: Ivica Bonić.

MLADOST DK: Bukvić, Mišić, Karahmet, Isaković, Diallo, Zahirović, Šećerović, Arežina, Lazić, Mujagić, Dilaver. Trener: Nermin Šabić.