KakanjLive | Četvrtak, 18.10.2018. godine

Mladost slavila u Ugljeviku

29.09.2018. - U 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipa dobojske Mladosti je na gostovanju u Ugljeviku savladala Zvijezdu rezultatom 2:0.

23553

Mladost upisala drugu gostujuću pobjedu/foto: Sport DC

Ekipa Adnana Zildžovića nastavila je sa sjajnim igrama i upisala novu pobjedu u okviru dvanaestog kola Premijer lige BiH. Na gostovanju u Ugljeviku fudbaleri Mladosti slavili su rezultatom 2:0.

Petar Bojo je već u osmoj minuti doveo goste u vodstvo od 1:0, a već u 25. minuti bilo je 2:0 za goste. Nakon udarca mladog Nikolića loptu je u vlastitu mrežu poslao Aleksandar Vojinović i Dobojani su sa zalihom od dva gola otišli na odmor.

Prilika u drugom poluvremenu nije nedostajalo, a Mladost je i dalje imala više od igre. Ipak mreže se u drugih 45 minuta nisu tresle i Mladost je zasluženo slavila.

-Znali smo da nas očekuje težak susret u Ugljeviku. Mi smo na ovo gostovanje doputovali samo s jednim ciljem, a to je da osvojimo tri boda. Svi smo pružili svoj maksimum i na kraju zasluženo slavili, rekao je mladi Petar Bojo nakon susreta u izjavi za KakanjLive.

Bojo je u dosadašnjih 11 susreta postigao tri gola i upisao jednu asistenciju i opravdao epitet pojačanja.

Ovom pobjedom Dobojani su se revanširali Zvijezdi za eliminaciju u Kupu BiH i sada sa 13 bodova zauzimaju osmo mjesto na tabeli. Iako je prisutan veliki umor među igračima Mladosti, medicinski tim ekipe iz Doboja je još jednom odradio sjajan posao i sjajno pripremio ekipu. Najveće zasluge sigurno pripadaju Admiru Bečirhodžiću i Albinu Mašiću koji su konstantno uz ekipu i uvijek na usluzi svakom od igrača. U narednom kolu ekipa Mladosti će na domaćem terenu ugostiti lidera, ekipu Sarajeva.

Mladost je i na ovom dalekom gostovanju imala podršku vjernih navijača koji su po ko zna koji put pokazali kako se istinski voli svoj klub.

Zvijezda-09 – Mladost DK 0:2 (0:2)

Gradski stadion Ugljevik. Gledalaca: 150

Sudije: Mateo Musa (Čitluk), Dalibor Hrstić (Ljubuški), Dženan Milić (Sarajevo), Frano Jelić (Široki Brijeg). Delegat: Suvad Alibašić (Sarajevo).

Žuti kartoni: Tojčić, Huseinbašić, Filipović, Zlatković (Zvijezda-09), Marković, Sadiković, Guzina, Hreljić (Mladost DK).

Strijelci: 8' Petar Bojo (0:1), 25' Aleksandar Vojinović (0:2 – AG).

ZVIJEZDA-09: Erić, Krajišnik, Huseinbašić, Zlatković (od 85. min Jovanović), Filipović, Vojinović, Predragović (od 46. min Tojčić), Memović, Babić, Zekanović (od 46. min Osmanagić), Govedarica. Trener. Darko Nestorović.

MLADOST DK: Velić, Tandina (od 71. min Delić), Guzina, Marković, Sadiković, Bojo, Hiroš (od 61. min Atajić), Asani, Nikolić (od 80. min Hreljić), Mujagić, Isaković. Trener: Adnan Zildžović.