KakanjLive | Nedjelja, 19.11.2017. godine

Mladost slavila na Otoci

20.08.2016. - Nakon tri gostujuća remija (Krupa, Vitez i Radnik), nogometaši Mladosti ostvarili su pun pogodak protiv Olimpica i nakon šest kola još uvijek su bez poraza

olimpmladost02

U utakmici koja je imala dva različita poluvremena, igrači Mladosti boljom igrom u nastavku uspjeli su doći do svoje druge pobjede. Nakon loše igre u prvih pola sata prvog poluvrijemena, Mladost je u 31.minuti izvela tri uzastopna kornera i najavila ofanzivu i juriš na sva tri . U 41. minuta Marin Galić asistira za Anela Husića, koji pogađa mrežu Bandovića i na odmor odlazi sa vodstvom od 1:0.. Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti dolaze i do drugog gola. Husić je ovaj put asistent, a Goran Brkić u svom karakterističnom stilu, izvanrednim uudarcem povećava vodstvo za 2:0. Olipmic se uspijevaju vratiti u meč. Igrala se 56. minuta kada Sanjin Lelić smanjuje prednost na 2:1, da bi već četiri minute kasnije Bojan Regoje iz jedeanaesterca ,kojeg je skrivio Isaković, izjednačio rezultat na 2:2.

olimmladost00

Redale su se potom prilike na obje strane, a u 74. minuti su gosti stigli do trećeg gola. Aladin Isaković se iskupio za skrivljeni penal, pogotkom za konačnih 2:3 i prvu gostujuću pobjedu Mladosti koja je sve bliže cilju, mjestu među prvom šestorkom.

Olimpic – Mladost(DK)2:3

Stadion Otoka u Sarajevu. Gledatelja 300. Glavni sudija:Darko Obradović ( Stolac), pomoćnici: Damir Lazić(Brčko) i Marko Perić(Mostar). Delegat : Ekrem Ibreljić (Fojnica).Posmatrača suđenja: Danko Ćavar (Široki Brijeg).

Strijelci:0:1 Husić(41), 0:2 Brkić(49), 1:2 Lelić(56), 2:2 Regoje iz 11m), 2:3 Isaković(74).

OLIMPIC: Bandović, Mikuličić, Zulčić, Regoje, Hili, Vrdoljak, Mašić, Kobiljar, Pehar, Lelić,Turković. Trener:Faik Kolar.
MLADOST(DK): Hadžić, Galić, Karahmet, Isaković, Jusufović, Musić, Šišić, Brkić, Rizvanović, Ramović, Husić. Trener: Ibro Rahimić.