KakanjLive | Utorak, 20.11.2018. godine

Mladost sigurna protiv Borca

17.03.2018. - Dobojska Mladost je u okviru drugog kola lige za opstanak pred domaćom publikom savladala banjalučki Borac rezultatom 2:0.

DSC05966

Ekipa Edisa Mulalića je dominirala tokom svih 90 minuta susreta. Borac je odolijevao napadima Mladosti sve do 85. minute susreta kada je nakon prekida rezervista Dalibor Pandža matirao mladog Savatovića. U 90. minuti susreta iz ''slobodnjaka'' je pogodio i Filip Arežina sa dvadesetak metara za sigurnu pobjedu Mladosti. Golovima Pandže i Arežine prethodila je još jedna sjajna akcija, a nakon odlične akcije Mišića i Hiroša ova drugi je uzdrmao prečku banjalučkog tima u 73. minuti. Ipak Mladost je u nastavku došla do zaslužena tri boda. Koliko je dobojski tim bio dominantan u ovom susretu pokazuje i činjenica da ekipa iz Banjaluke u toku 90 minuta nije uputila nijedan udarac u okvir gola Semira Bukvića.

Nakon nove pobjede Mladost je na prvoj poziciji lige za opstanak sa 35 bodova, a u narednom kolu Mladost gostuje u Gabeli ekipi Goška.

MLADOST DK – BORAC 2:0 (0:0)

Stadion: Gradski stadion u Doboju. Gledalaca: 150

Sudije: Goran Paradžik (Ljubuški), Čedomir Vićić (Ugljevik), Enes Đozić (Sarajevbo), Adisa Mulahasanović (Sarajevo). Delegat: Ekrem Ibreljić (Fojnica), posmatrač suđenja: Džemal Čalija (Sarajevo).

Strijelci: 85' Dalibor Pandža (1:0), 90' Filip Arežina (2:0)

Žuti kartoni: Arežina (Mladost), Veselinović, Majkić, Danilović, Lučić, Ojdanić (Borac)

MLADOST DK: Bukvić, Mišić, Karahmet, Metalsi, Isaković, Šećerović, Zahirović (od 66. min Aganspahić), Arežina, Mujagić (od 82. min Pandža), Šišić (od 56. min Hiroš), Dilaver. Trener: Edis Mulalić.

BORAC: Savatović, Lučić (od 80. min Pašagić), Ojdanić, Janičić, Radulović (67. min Čudić), Veselinović, Danilović (od 62. min Burazor), Majkić, Žeravica, Mahović, Karić. Trener: Predrag Majkić.