KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Mladost savladala Napredak iz Kruševca

08.02.2017. - Golom Dejana Maksimovića Mladost savladala Napredak iz Kruševca u drugom kontrolnom susretu Mladosti u Turskoj

maksimovicGolom Dejana Maksimovića Mladost savladala Napredak iz Kruševca

U okviru priprema u Antaliji ekipa Mladosti je danas odigrala još jedan prijateljski susret u kojem je upisala minimalnu pobjedu rezultatom 1:0. Protivnik izabranicima Husrefa Musemića bila je četvrtoplasirana ekipa Super Lige Srbije, Napredak iz Kruševca.

U prvom dijelu susreta nije viđeno puno prilika, a najbolju za Mladost je iskoristio Dejan Maksimović, koji je nakon greške odbrane tima iz Kruševca oduzeo loptu i matirao Petrovića za 1:0 u 33. minuti susreta. Srbijanski tim je najbolju priliku imao preko Marka Gobeljića koji nije iskoristio jedanaesterac. Kazneni udarac je veznjaku srbijanskog tima skinuo Franko Lalić u 43. minuti, a Gobeljić nije iskoristio ni 'odbijanac'' kojeg je Lalić sjajno odbranio tako da je Mlaodst na odmor otišla sa minimalnom prednošću.

U nastavku prvu priliku je imao Napredak, ali je Gobeljić ponovo neprecizan u 55. minuti susreta. Na drugoj strani Gačan je pokušao iz slobodnjaka u 75. miunti, ali je pogodio živi zid srbijanskog tima. Do kraja susreta Napredak je mogao do poravnanja iz slobodjnaka sa 17 metara, ali je udarac Beljića otišao preko gola Mladosti i tim Husrefa Musemića je upisao drugu pobjedu na pripremama u Antaliji.

Kapiten ekipe Mladosti, Aladin Isaković je bio zadovoljan onim što su njegove kolege i on pružili na terenu:

''Zaista je lijepo igrati protiv ovako jakih ekipa kako bi vidjeli koliko smo zapravo jaki. Zaista naporno radimo u Turskoj, ovdje imamo vrhunske uslove, treneri nastoje da izvuku maksimum iz nas i to se vidi u ova dva meča u kojima smo slavili. Najbitnije od svega je da dobro djelujemo na terenu i da za sada nema povreda.''

Musemić i Šabić su i u ovom susretu koristili usluge svih igrača osim Šećerovića koji je danas odmarao zbog lakše povrede koju je zadobio u duelu sa Kairatom. Naredni susret Mladost igra sa ukrajinskim Dniprom za dva dana.