KakanjLive | Nedjelja, 19.11.2017. godine

Mladost savladala konkurenta za šestu poziciju

07.11.2017. - Željezničar je samo remizirao protiv fenjeraša u Vitezu. Sarajevo, Zrinjski i Široki su upisali nove lagane pobjede. Mladost je savladala direktnog konkurenta za poziciju broj šest. Novi kiks Slobode na Tušnju naljutio Fukare.

DSC07306

Fudbaleri Mladosti su prije početka susreta na teren iznijeli transparent kojim su izrazili podršku bivšem golmanu Mlaodsti Edinu Mujagiću

Široki Brijeg i Zrinjski upisali su pobjede u 14. kolu Premijer lige BiH te i dalje djele prvu poziciju. Plavi sa Grbavice su kiksali u ovom kolu, budući da su samo remizirali na Gradskom stadionu u Vitezu. Dobojska Mladost je u direktnom okršaju za šesto mjesto savladala banjalučki Borac i duel sa Sarajevom na Koševu dočekat će na poziciji broj šest. Sarajevo je slavilo protiv Goška, dok su Sloboda i Krupa podijelili bodove. Četrnaesto kolo Premijer lige BiH donijelo nam je 19 golova, odnosno više od tri po susretu. Najviše golova donio je duel Čelika i Širokog Brijega na Bilinom polju, čak pet. Sudije su u ovom kolu pokazale 28 javnih opomena, dok je šest susreta 14. kola posmatralo mizernih 5.100 gledaca, u prosjeku 850 po susretu.

Želji samo bod u Vitezu

Vitez i Željeznilar su podijelili bodove na Gradskom stadionu u Vutezu odigravši 1:1. Ekipa Viteza pružila je snažan otpor Plavim sa Grbavice. Vitežani su došli u vodstvo u 27. minuti susreta preko Ivana Livaje i vodili sve do 57. minute kada je izjednačio Vojo Ubiparip. Do kraja susreta Željezničar je svim silama pokušavao doći dpo tri boda, ali je mreža Tirića mirovala i Vitez je zasluženo osvojio bod. Koliko je nervoze bilo u ovom susretu pokazuje čak osam javnih opomena koje je dodijelio Ilija Živković iz Orašja.

Mladost savladala Borac

Mladost je na pogon Abida Mujagića savladala Borac rezultatom 2:1. U 12. minuti Mujagić je iz kaznenog udarca doveo Mladost u vodstvo, a prethodno je u šesnaestercu nedozvoljeno zaustavljen Amer Hiroš. Banjalučki tim je došao do poravnanja u 58. minuti susreta preko Mahira Karića, a samo tri minute kasnije fenomenalnim udarcem sa oko 25 metara Abid Mujagić je matirao Trkulju za 2:1 i veliku pobjedu Mladosti koja će susret sa Sarajevom na Koševu dočekati na šestoj poziciji. Prije početka susreta fudbaleri Mladosti iznijeli transparent na kojem su iskazane riječi podrške Edinu Mujagiću, bivšem golmanu ovog kluba koji je nakon teškog moždanog udara na bolničkom liječenju.

Sarajevo rutinski protiv Goška

Kaznena ekspedicija Husrefa Musmića upisala je u četvrti trijumf u nizu. Bordo tim je na gostovanju savladao Gošk rezultatom 2:0 golovima Mersudina Ahmetovića (9.minuta) i Krstea Velkoskog (71.minuta). Bio je ovo treći poraz Gabeljana i ukoliko žele pobjeći trojcu Sloboda – Čelik – Vitez moraju zaigrati mnogo bolje u nastavku prvenstva.

Novi debakl Čelika

Čelik je doživio novi debakl. Ovaj put na Bilinom Polju je slavio Široki Brijeg ubjedljvim rezultatom 1:4. Stjepan Lončar je doveo goste u vodstvo u 21. minuti susreta, a potom je mladi bh reprezentativac Luka Menalo postigao hettrik (36., 38. i 80. minuta susreta). Čast domačih bar donekle je spasio Armin Duvnjak golom u 40. minuti susreta. Bio je ovo desetui prvenstveni poraz Čelika, ali i deseta pobjeda Širokobriježana u ovoj sezoni.

Zrinjski rutinski protiv Radnika

I ekipa mostarskog Zrinjskog je upisala deseti prvenstveni trijumf. Pod Bijelim brijegom pogađali su Miloš Filipović (u 23. i 47. minuti) i Haris Handžić u 69. minuti susreta. Ekipa Bake Sliškovića je nakon poraza od Sarajeva i Širokog bila pred imperativom pobjede, te su slavili i održali priključak sa Širokobriježanima u vrhu tabele.

Sloboda prokockala pobjedu protiv Krupe

Sloboda je na Tušnju imala vodstvo od 2:0, ali je na kraju ispustila pobjedu, odnosno sjajni Elvir Koljić je donio bod ekipi sa Vrbasa. Sulejman Krpić (6. minuta) i Edis Smajić (47. minuta) su donijeli vodstvo Tuzlacima, ali je sjajni Elvir Koljić (73. i 87. minuta) donio bod svom timu.

Rezultati 14. kola Premijer lige i broj gledalaca prema službenom zapisniku – Comet

Vitez – Željezničar 1:1 (1.000)
Mladost – Borac 2:1 (500)
Gošk – Sarajevo 0:2 (1.000)
Čelik – Široki 1:4 (700)
Zrinjski – Radnik 3:0 (900)
Sloboda – Krupa 2:2 (1.000)