KakanjLive | Utorak, 14.08.2018. godine

Mladost razočarala domaću publiku

19.05.2018. - Zenički Čelik je golovima Ognjena Đelmića i Steve Nikolića sa ubjedljivih 3:0 savladao Mladost u Doboju u posljednjem kolu u sezoni.

ddddd

Iako je poznato da su već odavno putnici u niži rang takmičenja Zeničani su odigrali sjajan meč i zasluženo slavili sa 3:0 u Doboju protiv Mladosti.

Mladost je zaprijetila preko Sadikovića na otvaranju susreta u petoj minutu, ali udarac veziste Mladosti odlazi pored gola Čelika. Ovo je bio ujedno i jedini ozbiljniji pokušaj Mladosti u prvih 45 minuta. Gosti su nakon prilike Steve Nikolića čiji udarac je u 28. minuti sjajno odbranio Emil Velić došli do vodstva već u narednom napadu, a strijelac je nakon sjajna ekcije bio Ognjen Đelmić. Sa minimalnom prednosti zeničkg tima se otišlo na odmor.

Na otvaranju drugog dijela igre sjajna akcije Čelika koju završava Stevo Nikolić za 0:2. U 77. minuti Đelmić postiže svoj drugi gol na ovom susretu, a treći za Čelik. Čelik je pored ova tri gola imao još tri sjajne prilike preko Bevaba i već pomenutih Đelmića i Nikolića. Vrijedi istači kako je Emil Velić odigrao jako dobar meč iako je primio tri gola u ovom susretu. Domaći su tek u finišu susreta zaprijetili preko Mišića i Šišića, ali je ostalo 0:3 i Čelik je i više nego zasluženo slavio u ovom susretu.

Ovo je bio dvanaesti poraz za Mladost koja je sezonu okončala na drugoj poziciji lige za opstanak (osmoj u ukupnom poretku), dok je Čelik sezonu okončao na pretpsljednjoj poziciji na tabeli i od naredne sezone će se takmičiti u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

MLADOST DK – ČELIK 0:3 (0:1)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 250

Sudije: Admir Musić (Sarajevo), Davor Beljo (Mostar), Amer Macić (Mostar), Edis Zukić (Tuzla). Delegat: Samir Čupina (Sarajevo).

Strijelci: 29' Ognjen Đelmić (0:1), 47' Stevo Nikolić (0:2), 77' Ognjen Đelmić (0:3).

Žuti kartoni: Maharafa Tandina (Mladost DK)

Crveni karton: Senad Karahmet (Mladost DK)

MLADOST DK: Velić, Zahirović, Aganspahić (od 46. min Dilaver), Čomor (od 46. min Maharafa), Diallo (od 56. min Šišić), Sadiković, Hiroš, Regoje, Karahmet, Mišić, Isaković. Trener: Nermin Šabić.

ČELIK: Karajbić, Bevab, Jurina, Duvnjak, Nikolić, Livančić, Karamatić, Anđušić, Mehić, Đelmić (od 86. min Popović), Adilović. Trener: Edin Prljača.