KakanjLive | Četvrtak, 18.07.2019. godine

Mladost razbila Čelik na Bilinom polju

24.11.2018. - Dobojska Mladost nanijela je zeničkom Čeliku prvi domaći poraz u sezoni. Ekipa Adnana Zildžovića je u potpunosti nadigrala Zeničane na Bilinom polju i slavila sa ubjedljivih 0:3.

Čelik-MladostDk 90812

Komšijski derbi pripao Mladosti/foto:ss.ba

Prvo poluvrijeme komšijskog derbija nije donijelo pretjerano lijep fudbal. Prvi prijete gosti preko Atajića koji u 22. minuti šutira sa ivice kaznenog prostora, ali bez opasnosti po gol Ružića. U 35. minti najbolja prilika u prvom dijelu meča. Nakon greške odbrane Mladosti lopta je došla do Jurine čiji udarac sa 10 metara brani odlični Velić. U posljednjim momentima prvog dijela meča Bojo je šutirao sa dvadesetak metara, ali preko gola Čelika i na odmor se odlazi sa početnih 0:0.

I na otvaranju drugog dijela susreta prvi prijete gosti preko Mujagića sa ivice kaznenog prostora, ali Ružić brani i lopta odlazi u korner. Nakon kornera gosti dolaze do vodstva, a strijelac je bio kapiten Mladosti Aladin Isaković u 51. minuti susreta. Nastavili su gosti sa ofanzivom, a novu priliku za Dobojane imao je Gedeon Guzina čiji udarac sa 16 metara odlazi pored desne stative Ružića u 60. minuti susreta. Mladost do novog gola dolazi u 74. minuti susreta. Udarac Boje izblokirala je odbrana Čelika, a odbijenu loptu u mrežu Zeničana zakucao je Nana Welbeck sa 15 metara za 0:2. U posljednjim momentima susreta majstorija Nemanje Anđušića koji je promiješao odbranu Čelika i efektno matirao Ružića za 0:3. Nakon susreta igrači Mladosti nagrađeni su aplauzom od strane zahtjevne zeničke publike, a trener Mladosti se na kraju susreta zahvalio domaćoj publici.

-Hvala zeničkoj publici na aplauzu. Ovo nam mnogo znači. Ja sam ponosan na moje igrače koji su odigrali sjajan meč. Zasluženo smo slavili danas, rekao je Zildžović nakon meča.

Dobojani su i više nego zasluženo slavili na Bilinom polju. Nastavili su sa sjajnim partijama. Defanzivna linija Mladosti djelovala je besprijekorno, a sedmom pobjedom u sezoni igrači Adnana Zildžovića najavili su borbu za Evropu. U narednom kolu Mladost gostuje na Tušnju gdje će odigrati susret sa tuzlanskom Slobodom.

ČELIK – MLADOST DK  0:3 (0:0)

Stadion Bilino polje. Gledalaca: 2.000

Sudije: Zoran Grbić (Prijedor), Radislav Kačavenda (Gradiška), Bojan Maksimović (Modriča), Dragan Petrović (Banja Luka). Delegat: Mario Ćosić (Mostar).

Strijelci: 51' Isaković (0:1), 74' Welbeck (0:2), 90' Anđušić (0:3).

Žuti kartoni: Šišić, Miletić (Čelik), Bojo (Mladost DK)

ČELIK: Ružić, Bevab, Senghor, Livaja (od 76. Nikolić) , Dedić, Dilaver, Salčinović (od 59. min Šišić) , Okić, Karamatić, Miletić, Jurina (od 70. min Grahovac). Trener Adnan Ornek.

MLADOST DK: Velić, Hreljić, Isaković, Nikolić, Asani, Welbeck, Bojo (od 86. min Hrustanović), Anđušić, Mujagić (od 89. min Vehab), Atajić (od 80. min Sadiković), Guzina. Trener Adnan Zildžović.