KakanjLive | Subota, 23.03.2019. godine

Mladost razbila Čelik, jesenja titula na Koševu

26.11.2018. - Bordo tim je prekinuo pobjedonosnu seriju Zvijezde. Mladost je u komšijskom derbiju razbila Čelik i došla samo na dva boda zaostatka od treće pozicije. Željo je ponovo kiksao,Zrinjski slavio u Krupi.

mladost

Mladost razbila Čelik na Bilinom polju

Susrete osamnaestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine posmatralo je svega 4.850 navijača, odnosno nešto više od 800 po susretu. Najveća posjeta zabilježena je u komšijskom derbiju na Bilinom polju gdje su snage odmjerili Čelik i Mladost. U ovom kolu dodijeljeno je čak 30 kartona (29 žutih i jedan crveni), dok je postignuto 16 golova, odnosno više od 2.66 po meču.

Dobojani su u okviru 18. kola Premijer lige BiH slavili na bilinom polju protiv zeničkog Čelika rezultatom 3:0. Robijaši su pripremili sjajnu koreografiju i pobjedom su željeli proslaviti rođendan, ali su im planove poremetili igrači Mladosti koji su slavili sa visokih 3:0. Mrežu Zeničana prvi je pogodio kapiten Mladosti Aladin Isaković u 51. minuti, da bi eurogol postigao Nana Welbeck u 74. minuti susreta. U samom finišu majstorija Nemanje Anđušića koji je promieješao odbranu Čelika i matirao golmana za konačnih 0:3. Potez Anđušića nagrađen je od strane zeničke publike aplauzom. Pobjedom u Zenici Mladost je došla na samo dva boda zaostatka od Željezničarai trećeg mjesta koje vodi u Evropu.

slobodaslavilabiljeini

Sloboda slavila u Bijeljini

Sloboda je savladala Radnik u Bijeljini golom Tonija Livančića iz 74. minute susreta. Ovo je bila sedma pobjeda Tuzlacima i nova tri boda su iz zadrćala na šestoj poziciji Premijer lige BiH, dok je Radnik na sedmom mjestu sa 21 bodom.

Novi kiks Širokobriježana na domaćem terenu

Široki je upisao i četvrti remi na domaćem terenu u ovoj sezoni. Tim sa Pecare nije uspio savaldati Gošk. Gostima je u prilog išao i katastrofalan travnjak na Pecari. Gabeljani su poveli preko Mirsada Ramića u 74. minuti, da bi se za konačnih 1:1 pobrinuo rezervista Dražen Bagarić deset minuta prije kraja susreta.

Željo pao u Krupi

Plavi sa Grbavice nastavili su sa lošim rezultatima. Željo je poražen od posljednoplasirane Krupe rezultatom 2:1. ''Krupljani'' su poveli golom Ivana Crnova iz kaznenog udarca u 14. minuti susreta, a najbolji igrač Želje, Sulejman Krpić je izjednačio rezultat u 72. minuti. Pobjedu domaćin osam minuta prije kraja susreta donio je bivši igrač Mladosti, Almir Aganspahić. Ovo je bio četvrti poraz Želje u nizu i ne nazire se kraj rezultatske krize Plavih sa Grbavice.

Zrinjski slavio na Tušnju

Edin Rustemović je doveo Mostarce u vodstvo u 21. minuti susreta i sa minimalnom prednošću aktuelnog prvaka zemlje se otišlo na odmor. U 76. minuti izjednačenje ekipi Tuzle City je donio Stefan Vukmirović, da bi u sudijskoj nadoknadi vlastitu mrežu pogodio Dejan Širanović i poklonio tri boda Zrinjskom kojem je tuzlanski tim dobro parirao u ovom susretu.

sarajevo

Sarajevo prekinulo Zvijezdin niz

Bordo tim je prekinuo niz Zvijezde od pet vraznih pobjeda. Benjamin Tatar je već u 15. minuti doveo Sarajelije u vodstvo, ali je samo sedam minuta kasnije Zvijezda izjednačila preko Saše Jovovića. Ipak uslijedio je ekspresni odgovor bordo tima. Krste Velkoski je pogodio u 26. minuti susreta, da bi se za konačnih 3:1 pobrinuo Mersudin ahmetović u 34. minuti susreta. Tempo igre u drugom dijelu susreta je znatno pao, a Sarajevo je rutinski održalo stečenu prednost i obezbjedilo titulu jesenjeg prvaka BiH.