KakanjLive | Srijeda, 28.06.2017. godine

Mladost prekinula pobjedonosni niz odbojkaša Kaknja

28.01.2017. - U derbiju 13.kola Premijer lige BiH, koji je odigran u sjajnoj atmosferi, Brčaci su zasluženo trijumfovali i zadržali vodeću poziciju

Derbi je opravdao ocekivanja. Bila to sjajna predstava dva najbolja bh.odbojkaška kluba,koja je podsjetila na stara dobra vremena, kada su odbojkaške utakmice bile istinski doživljaji.Brčaci su se revanširali odbojkašima Kaknja za jesenji poraz.Zasluženo su pobijedili, ali ostaje žal za propuštenim prilikama u drugom i četvrtom setu u kojima su izabranici trenera Aganovića mogli i trebali slaviti.

Posebno su zanimljiva i kvalitetna bila prva dva seta,koja su odlučena na poen razliku.U prvom setu igrači Kaknja imali su permanentno vodstvo sve do 18.minute, kada su gosti izjednačili (20:20, a odmah zatim prešli u vodstvo (20:21).Ipak,prvi set je pripao našim odbojkašima, odlučujucim poenima iskusnog Aganovića. I u drugom setu Kakanj je na tehnički tajmaut otišao sa solidnom prednošću (12:9), koja je u jednom trenutku bila još uvjerljivija (21:15). Svi su pomislili da će naši odbojkaši dobiti i ovaj set, ali ne Saša Zimonjić i Žarko Kisić, koji ubitacnim servisima dovode igrace Kaknja do ocaja i stižu do 25:27. Bio je to šok za domaće, koji u trecem setu djeluju potpuno dezorganizirano, što su gosti znalački iskoristili i bez teškoća stigli do velikog preokreta.

U četvrtom setu igrači Kaknja zaigrali su kao preporodeni. Na tehnički tajmaut otišli su sa pet poena razlike (12:7), koju su održavali zahvaljujuci uspješnim prolazima i poentiranjima Danila RužiĆa i Murisa Krivokape. Nažalost, ponovio se scenarij iz drugog seta.Ponovo je u glavnoj ulozi bio kapiten gostiju Saša Zimonjić koji je serijom od pet poena vratio goste u igru(20:19), a zatim as poenom po prvi put doveo u vodstvo( 21:22). Bio je to prelomni trenutak jer su rutinski poenima ponajboljih pojedinaca Žarka Kisića i Jovana Čendića riješili i ovaj set i stigli do trijumfa i tri nova boda s kojima su definitivno „zacementirali“ vodeću poziciju.

-Ne mogu biti nezadovoljan našom igrom jer smo izuzev u trecem setu bili potpuno ravnopravan protivnik. Posebno mi je žao što smo propustili veliku šansu da dobijemo i drugi set i utakmica bi sigurno otišla u drugom smjeru. Imali smo znacajnu prednost (21:15,op.a) koju nismo smjeli ispustiti. Odlucila je kvaliteta i iskustvo njihovih pojedinaca, prije svega, Kisića, Zimonjića i Čendića, koji su u presudnim trenucima pokazali svoju klasu, koju mi nažalost nemamo.Oni su pravi profesionalci, reprezentativci, najbolji u državi i ne možemo biti razocarani jer nije sramota izgubiti od boljeg, izjavio je po završetku susreta Almir Aganovic, kojem je trener Mladosti posvetio posebnu pažnju ,što je u velikoj mjeri utjecalo na konacan ishod ove kvalitetne predstave.

Trener gostujuće ekipe, Branko Mišić, poslije utakmice je rekao:
- U prva dva seta smo pokušali agresivnim servama. Izgubili smo prvi set, u drugom smo se sjajno vratili nakon velikog vodstva Kaknja, a potom smo treći lagano dobili. Pribojavao sam se četvrtog seta, budući da uvijek nakon lako dobijenog seta dođe opuštanje, ali moji momci su bili maksimalno koncentrirani i dobili neugodnu ekipu Kaknja koja je imala prije ovoga sjajan niz. Nadam se da ćemo play off dočekati na prvoj poziciji. Ekipa Kaknja je sjajan tim, sada smo im se revanširali za poraz na otvaranju sezone i vjerujem da ćemo se ponovo sresti u finalu u play offu.

OK Kakanj 78 – Mladost (Brcko) 1:3
(26:24, 25:27, 12:25, 23:25)

Dvorana KSC u Kaknju.Gledatelja 700.Sudije:Nikola Kozić (Ljubinje) i Ivana Bartula Gustin (Neum). Delegat:Slavko Grgić (Breza).
OK KAKANJ 78: Almir Aganović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Danilo Ružić, Armin Fejzović, Marko Tadić, Sejdin Mustafić, Muhamed Begić, Besim Pinjić, Armin Vehab, Adin Fazlić i Haris Škulj. Treneri: Almir Aganović i Ermin Lepić.
OK MLADOST:Saša Zimonjić, Jovan Čendić, Radoslav Janjić, Žarko Kisić, Tihomir Gajić, Almir Čolo, Mladan Lukić, Mirza Keserović, Andrej Glišić, Miloš Popović, David Božić, Andrija Divljan Trener:Branko Mišić.