KakanjLive | Utorak, 25.09.2018. godine

Mladost poražena u Zenici, Sarajevo i Željo remizirali

16.04.2018. - Peto kolo lige za prvaka i opstanak donijelo je skromnih devet golova, a susrete je posmatralo 11.300 gledalaca, što je nešto više od 1.883 po susretu. Na šest utakmica ovog kola dodijeljena su čak 24 žuta kartona. U velikom sarajevskom derbiju na Koševu remizirali su Sarajevo i Željo, dok je ''kiks'' Željezničara iskoristio Zrinjski koji je slavio u Krupi na Vrbasu i izjednačio se sa Željom na vrhu tabele.

ČelikMladoDK

Čelik se još uvijek ne predaje. Na Bilinom polju Zeničani su slavili protiv dobojske Mladosti rezultatom 2:1. Golove za Čelik postigli su Nemanja Anđušić (14. minuta) i iskusni Stevo Nikolić (58. minuta), dok je u svom debiju za Mladost pogodio Maharafa Tandina u 20. minuti susreta. Ovo je bio sedmi trijumf Zeničana u sezoni i sada su na šest bodova zaostatka za ekipama Slobode i Goška.

Sloboda-Borac

Sloboda minimalno protiv Borca

Sloboda je na Tušnju upisala vrijednu pobjedu u borbi za opstanak. Gol vrijedan tri boda postigao je Edis Smajić u finišu prvog poluvremena. Ovom pobjedom Sloboda je došla na samo bod zaostatka za banjalučkim timom.

Remi Goška i Viteza u Gabeli

Vitežani su već odavno otpisani i siguran su putnik u niži rang takmičenja, ali u Gabeli su odigrali viteški i otkinuli dva boda Gošku. Nakon slabog prvog poluvremena početkom drugog dijela igre Matej Rodin je doveo domaće u vodstvo u 47. minuti, da bi bod Vitežanima donio Petar Bojo u 73. minuti.

Široki prokockao novu pobjedu

Ekipa Širokog Brijega je ponovo ispustila tri boda u finišu susreta. Nakon što su poveli golom Dražena Bagarića u 79. minuti susreta sve stvari držali su u svojim rukama do 90. minute susreta kada je za Radnik pogodio Irfan Hadžić za konačnih 1:1. Tako je ekipa Širokog drugi meč zaredom pobjedu ispustila bukvalno u posljednjim trenucima susreta.

Zrinjski slavio i izjednačio se sa Željom

Zrinjski je slavio na gostovanju u Krupi na Vrbasu rezultatom 1:0. Jedini gol na susretu postigao je Nemanja Bilbija na otvaranju drugog poluvremena. Mostarci su kontrolisali igru tokom svih 90 minuta i na kraju zasluženo slavila.

Sarajevoi-Željo

Nula Sarajeva i Želje

Veliki sarajevski derbi između Sarajeva i Željezničara na Koševu završen je podjelom bodova. Oko 6.000 gledatelja je stadion ''Asim Ferhatović Hase'' napustilo nezadovoljno. Ekipa Husrefa Musemića je imala izglednije prilike, ali je susret na kraju završen nepopulrnim rezultatom 0:0.