KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Mladost poražena tek u finišu susreta

01.12.2018. - Tuzlanska Sloboda savladala je dobojsku Mladost na stadionu Tušanj rezultatom 2:1 u okviru 19. kola Premijer lige BiH. Bio je ovo tek drugi poraz Mladosti u posljednjih osam susreta. Dobojani na zaslužen odmor idu sa šeste pozicije.

Da će ovo biti dobar meč pokazalo je samo otavranje susreta kada domaći igrači pogađaju već u trećoj minuti za vodstvo od 1:0. Ivan Baraban je pogodio nebranjeni dio mreže gola Velića sa petnaestak metara za rano vodstvo Tuzlaka. Dobro prilike u prvom dijelu susreta za ekipu Zlatana Nalića imali su i Edis Smajić i Antonio Vidović u 21. odnosno 22. minuti susreta, ali se nije ponovo tresla mreža Emila Velića u prvih 45. minuta. Istina tresao se okvir gola nakon udarca Smajića u 33. minuti. U samom finišu prvog dijela susreta Anđušić je sam izašao pred golmana Vukliša, ali je golman tuzlanskog tima iz ovog duela izašao kao pobjednik.

U drugom dijelu meča mnogo bolja igra Mladosti koja prijeti preko Anđušića u 60. minuti, ali uzdrmao se tek okvir gola Gorana Vukliša. Terenska inicijativa Mladosti se isplatila u 77. minuti kada je mrežu Vukliša pogodio kapiten Mladosti Aladin Isaković za 1:1. Kada se mislilo da će Dobojani napustiti neporaženi ušanj mrežu Velića pogodio je Mehmed Alispahić u 87. minuti nakon jako lijepe akcije Beanovića i Smajića i tako donio svom timu puni plijen u ovom susretu.

Nakon ove pobjede Sloboda je preskočila Mladost na tabeli, a Dobojani će prezimiti na odličnoj šestoj poziciji sa 26 osvojenih bodova. Nakon nešto lošijeg starta, ekipu iz Doboja je preuzeo Adnan Zildžović i ubrzo je posložio sve stvari i Dobojani su zaigrali mnogo bolje u nastavku i na pauzu će otići zadovoljni. Vjerujemo kako će u Doboju dodatno iskoristiti zimsku pauzu i dodatno ojačati svoj tim pred proljeće i prvi ''proljetni'' susret sa Gabeljanima u Doboju.

SLOBODA – MLADOST 2:1 (1:0)

Stadion Tušanj. Bez prisustva publike.

Sudije: Mateo Musa (Čitluk), Davor Beljo (Mostar), Amer Macić (Mostar), Admir Šehović (Sarajevo). Delegat: Ramiz Osmanović (Bihać).

Strijelci: 3' Ivan Baraban (1:0), 76' Aladin Isaković (1:1), 87' Mehmed Alispahić (2:1).

Žuti kartoni: Smajić i Pršeš (Sloboda).

SLOBODA: Vukliš, Adžem, Husejnović (od 40. minute Hadžanović), Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović (od 84. minute Zukić), Čivić (od 69. minute Pršeš), Alispahić, Ignjatović. Trener Zlatan Nalić.

MLADOST DK: Velić, Vehab (od 46. minute Nikolić), Hreljić (od 46. minute Mujagić Ab), Welbeck, Guzina, Anđušić (od 67. minute Delić), Marković, Atajić, Sadiković, Asani, Isaković. Trener Adnan Zildžović.