KakanjLive | Petak, 21.07.2017. godine

Mladost poražena na Grbavici

13.03.2016. - Željezničar je do pobjede došao golovima u prvom poluvremenu,kada su Bogičević i Lendrić zatresli mrežu Adnana Hadžića

rizvanovic_grbavica
Početak utakmice najavio je da će biti dosta uzbuđenja i neizvijesnosti. Naime, već u 5.minuti Mladost je izvela brzu kontru,ali je Rizvanovićev udarac otišao preko gola. Tri minute kasnije domaći su nakon ubačaja M.Stevanovića bili u prilici, ali je udarac Lendrića golman Hadžić izbacio u korner. Upravo iz tog kornera Željo stiže do vodstva. Jadranko Bogičević se najbolje snašao u gužvi i loptu ubacio u mrežu Mladosti za 1:0. Uslijedile su dvije prilike Mirze Kovača, s jedne, te Lendrića s druge strane, ali se rezultat nije mijenjao.Ipak, domaći udvostručuju vodstvo u 34.minuti. Bekrić je iz slobodnog udarca pronašao Lendrića,čiji udarac pogađa jednog igrača odbrane Mladosti i odsjeda u donjem desnom uglu. Samo pet minuta kasnije Čović uspijeva smanjiti rezultat.Na ubačaj Adnana Hodžića iz slobodnjaka, Mehmedalija Čović je bio najviši i skoku i loptu smjestio u mrežu Kjosevskog.

U drugom dijelu igre, oba tima propustila su po nekoliko prilika.U 65.minuti Stanić je pogodio prečku,a deset minuta kasnije Mirza Kovač s pet metara ne uspijeva savladati sigurnog Kjosevskog.Bila je to najzrelija prilika na utakmici.U 84.minuti Bekrić upućuje snažan udarac, lopta se odbija od jednog igrača Mladosti i odsjeda na prečki. Domaći su izmjenama igrača i odugovlačenjem igre uspjeli održati vodstvo i doći do treće uzastopne pobjede.

Mladost je ostavila dobar utisak, predstavila se kao neugodan protivnik i malo je nedostajalo da Grbavicu napusti neporažena.

Poslije utakmice menadžer Mladosti Ibro Rahimić izrazio je nezadovoljstvo suđenjem, ne samo na ovoj utakmici, nego uopće u Premijer BH Telecom ligi. Istako je da pri ovakvom suđenju Mladost teško može zadržati status premijerligaša, a o nastavku rada u BH nogometu će razmisliti.

Željezničar-Mladost(DK) 2:1

Stadion Grbavica.Gledatelja: 5.000 . Sudija:Goran Paradžik(Ljubuški).Pomoćnici:Senad Ibrišimbegović(Travnik) i Dario Primorac(Ljubuški).Delegat:Franjo Grganović(Novi Travnik).Posmatrač suđenja:Željko Perić(Mostar).

Strijelci:1:0 Bogičević(9), 2:0 Lendrić (34), 2:1 Čović (39)
Žuti kartoni:S.Stevanović(Željezničar), Kobilica, Čović i Ramović (Mladost).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S.Stevanović, Stanić, Hodžurda, Bogičević, Zahirović, Zolota, Bekrić(od 89.Beganović), Memija(od 65.Santos Mailson), M.Stevanović, Lendrić(84.Đermanović). Trener:Edis Mulalić.
MLADOST(DK): Hadžić, Rizvanović, Sušić, Čović, Isaković, Musić(od 58.Ramović), Milisavljević, Kobilica(od 68.Bošković), Kovač,Dilaver, Hodžić. Trener:Ibro Rahimić.