KakanjLive | Srijeda, 21.08.2019. godine

Mladost pobjedom proslavila šezdeseti rođendan

25.05.2019. - U posljednjem kolu sezone Mladost je pred domaćom publikom savladala Krupu rezultatom 3:1 golovima Nemanje Anđušića, Bahrudina Atajića i Filipa Arežine.

Uvodne minute susreta nagovijestile su da će ovo biti otvoren meč. U prvih sedam minuta dvije prilike za goste, ali Nikodijević i Puzigaća nisu uspjeli savladati dobro raspoloženog Bukvića koji je sačuvao svoju mrežu. Promašaje igrača Krupe umalo da kazni Fanimo koji nije iskoristio odličan ubačaj Asanija sa lijeve strane. Brzonogi krilni igrač Mladosti je sa pet metara šutirao pored gola. U 16. minuti odlična priliku Mladosti završava Anđušić koji prelazi golmana Kutića i pogađa za prednost domaćeg tima. Nastavila je Mladost sa dobrim igrama i u 18. minuti je bila u dobroj prilici da udvostruči prednost ali udarac Atajića sa deset metara brani Jovan Kutić. Prijetili su i gosti, a najbolju priliku da izjednači rezultat imao je Makitan nakon prekida, ali njegov udarac glavom sa pet metara odlazi pored gola Bukvića i domaći na odmor odlaze sa minimalnom prednošću.

Nastavila je Mladost sa napadima i u drugom dijeli igre, a nakon odlične kontre Dobojana u šesnaestercu Krupe je sršen Fanimo, a Peljto pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Bahrudin Atajić u 55. minuti za 2:0. Gosti su pokušali u 66. minuti preko Modića, ali njegov slab udarac odlazi pored lijeve stative gola Mladosti. Novu priliku za goste je dvije minute kasnije imao i Nikolić, ali glavom šutira pravo u dobro postavljenog Bukvića. Nikolić je pokušao iznenaditi Bukvića snažnim udarcem sa 20 metara u 70. minutai, ali je golman Mladosti krajnjim naporom loptu izbacio u korner nakon kojeg nije bilo pretjeranog uzbuđenja pred golom Dobojlija. Gostima su se isplatili napadi, a nakon odlične akcije pogodio je Brtan u 72. minuti za 2:1. U 80. minuti mrežu Kutića je ponovo zatresao Anđušić, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajd pozicije. Kada je sve utišalo uslijedila je nova majstorija Filipa Arežine koji sa 25 metara matira golmana Krupe za konačnih 3:1 u 85. minuti susreta.

-Ekipa Krupe se pokazala u jako dobrom izdanju i nadam se da će se doodine vratiti u Premijer ligu jer im je tu zaista i mjesto. Jedan su od bolje organizovanijih klubova u državi. Ja mojim igračima mogu samo da čestitam na dobroj partiji po veoma teškom vremenu. Drago nam je zbog rezultata koje smo postigli ove sezone, ali ostaje žal za Evropom zbog nešto lošijih partija na početku sezone. Nadam se da ćemo održati na okupu naše najbolje igrače i dodatno pojačati tim. Vremena za odmor puno nema jer se želimo još bolje pripremiti za novu sezonu, rekao je trener Mladosti Elvedin Beganović nakon susreta.

Bio je ovo dvanaesti trijumf Mladosti u sezoni. Igrači Mladosti su svom Klubu na rođendan poklonili pobjedu. Dobojani su sezonu 2018/2019 okončali na odličnoj šestoj poziciji sa 43 osvojena boda.

MLADOST – KRUPA 3:1 (1:0)

Stadion u Doboju. Gledalaca:600

Sudije: Irfan Peljto (Sarajevo), Senad Ibrišimbegović (Travnik), Davor Beljo (Mostar), Haris Kaljanac (Sarajevo). Delegat: Haris Gvozden (Sarajevo).

Žuti kartoni: Hreljić (Mladost), Puzigaća (Krupa)

Strijelci: 16. minuta Nemanja Anđušić 1:0, 56. minuta Bahrudin Atajić 2:0 (penal), 72. mninuta Marko Brtan 2:1, 85. minuta Filip Arežina 3:1.

MLADOST: Bukvić, Hreljić (od 61. min Vehab), Fanimo, Welbeck, Guzina, Anđušić, Marković, Bojo, Asani (od 40. min Nikolić), Atajić (od 79. min Arežina), Isaković. Trener Elvedin Beganović.

KRUPA: Kutić, Jelić, Makitan, Modić M, Puzigaća (od 63. min Nikolić), Palić, Nikodijević, Brtan, Milanović, Mandić (od 58. min Aganspahić), Zec (od 27. min Nikolić L). Trener Slobodan Starčević.