KakanjLive | Četvrtak, 19.10.2017. godine

Mladost otpisala Olimpic

16.04.2016. - Golovima Zeničkog dvojca Isakovića i Šišića, Mladost je mnogo lakše od očekivanog porazila indisponiranu ekipu Olimpica, kojem su preostale samo teoretske šanse za spas od ispadanja iz Premijer lige

Više fotografija pogledati na Facebook KakanjLive

Susret koji je po najavama trenera i igrača oba tima za njihove klubove bila najvažnija utakmica sezone, riješen je već u prvih pola sata igre.

Mladost je iz prve šanse stigla do vodstva, na pomalo neuobičajan način. Naime, Mirza Rizvanović je loptu iz auta ubacio na prvu stativu, Isakovioć je bio najsprertniji i glavom šutirao u suprotni ugao i zatresao mrežu za 1:0.

Gosti su nastojali pas igrom doći do terenske premoći, ali su igrači Mladosti pokazali više agresivnosti, energije i borbenosti i svi pokušaji Sarajlija završavali su se ispred šesnaesterca gdje su dominirali štoperi Isaković i Musić.

U 29.minuti iz jednog dobro izvedenog kontranapada Mladost udvostručuje vodstvo. Šišić je umakao odbrani Olimpica, proigrao Dilavera koji snažnim udarcem pogađa lijevu vratnicu. Na odbijenu loptu natrčava Aldin Šišić i s peterca glavom loptu ubacuje u praznu mrežu.

Olimpic je u sljedećoj minuti po prvi put zaprijetio nezaposlenom Adnanu Hadžiću, koji je bez teškoća zaustavio udarac Brkovića.

U 40.minuti ponovo su na sceni bili Šišić i Dilaver, ali je vratar Bandović uspio zaustaviti udarac strijelca drugog gola. U posljednjoj minuti prvog dijela igre bilježimo bijeg Anela Husića i dobar centaršut na prvu stativu,ali je vratar Bandović bio najspretniji i otklonio opasnost po svoja vrata.

Nezadovoljan igrom svog tima, trener Olimpica Milomir Odović u poluvremenu je izvršio dvije izmjene, što je donekle utjecalo na njihovu igru, koja je bila nešto ofanzivnija.

U 47. minuti agilni Mirza Rizvanović uspijeva umaći odbrani gostiju, u trku je zaobišao vratara Bandovića, šutirao u prazan gol, ali je Zolj uspio loptu izbaciti u korner. Olimpic je ozbiljnije zaprijetio tek u 55. minuti kada je vratar Adnan Hadžić udarac Vukomirovića izbacio u korner, a nakon ubačaja iz kornera Hebibović je šutirao preko prečke.

Mladost je tokom cijele utakmice kontrolirala igru i rezultat i njena pobjeda je više nego zaslužena. Možda su domaći mogli ostvariti i uvjerljiviju pobjedu ali su udarci s distance Husića, Hodžića i Karahmeta završili pored stative i rezulat se nije mijenjao. Ovom pobjedom Mladost je stekla velike izglede za opstanak u premijerligaškom društvu, dok su šanse Olipica minimalne, odnosno samo teoretske.

Utakmica je bila izuzetno korektna i sudija Bjelica nije imao težak zadatak i obavio ga je uspješno.

Mladost(DK) - Olimpic 2:0

Stadion Mladosti u Doboju. Gledatelja 1000. Glavni sudac: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Hrvoje Turudić (Čitluk) i Igor Radaković (Prijedor). Četvrti sudac: Mirza Čehaja (Goražde). Dodatni suci:Emir Spahalić,Vedran Zovko (oba Mostar). Delega: Ivica Galić (Mostar). Posmatrač suđenja.Vlado Liščinski (Prijedor).
Strijelci: 1:0 Isaković(14), 2:0 Šišić (29).
Žuti kartoni: Šišić(Mladost) i Habibović (Olimpic)

MLADOST(DK): Hadžić, Rizvanović, Karahmet, Isaković, Musić, Šišić (od 65.Gačan), Sušić, Hodžić (od 70.Kobilica), Bošković, Dilaver, Husić (od 78.Milisavljević).Trener: Ibro Rahimić.
OLIMPIC: Bandović, Gligorov, Regoje, Brković (od 64.Uzelac), Zolj, Vukomanović, Muharemović, Hebibović, Mahović (od 46.Anđušić), Kobiljar (od 46.Handžić), E.Hadžić.Trener: Milomir Odović.