KakanjLive | Ponedjeljak, 23.09.2019. godine

Mladost odbranila naslov pobjednika Kupa BiH

17.03.2019. - U finalnom meču Brčaci su rezultatom 3:0 porazili solidnu ekipu Kaknja i po šesti put uzastopno osvojili naslov pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine

okkakaknjtim
Nakon što su u polufinalnim mečevima bez teškoća identičnim rezultatom (3:0)porazili brčansko Jedinstvo i Majevicu iz Lopara, odbojkaši Mladosti i Kaknja zasluženo su se našli u finalu. Dvoboj naša dva najbolja odbojkaška kluba, koja već blizu 20 godina drže dominaciju u bosanskohercegovačkoj odbojci , protekao je u sjajnom izdanju, dostojnom finalu i renomeu ovih ekipa. Odlično otvaranje utakmice nagovijestilo je zanimljiv susret, što se može zaključiti i po kretanju rezultata(3:3, 8:8) u ojem se igralo poen za poen sve do tehničkog tajmauta na koji su igrači Kaknja otišli s dva poena prednosti(10:12).Domaći serijom 3:0 prvi put stižu na tri poena prednost(18:15), koje su zahvaljujući raspoložen Jovanu Čendiću do kraja povećali na konačnih 25:18. Bez obzira na ovu značajnu razliku od sedam poena, nisu domaći tako lako dobili ovaj set kako bi se moglo zaključiti po njegovom konačnom ishodu.

Pad Kaknja u završnici prvog seta osjetio se i na početku drugog seta i Mladost je već na startu imala nedostižnu prednosdt(9:1), koju su zadržali do kraja i udvostručili vodstvo rezultatom 25:16. Istina, kod rezultata 9:2 ulaskom Murisa Krivokape igrači Kaknja serijom 4:0 smanjuju prednost na podnošljivih 11:6, ali nakon tajmauta Zimonjić dolazi na servis i domaći prekidaju seriju Kaknja i ponovo dominiraju.Ovaj set je trajao 24 minute, tri manje od prvog i nije imao posebne draži.

Igrači Kaknja bolje otvaraju treći set, imaju početnu prednost(0:2, 2:4, 4:6), ali dolaskom na servis sjajnog Gajića koji s tri as poena preokreće rezultat i domaći na tehnički tajmaut odlaze s četiri poena prednost(12:8). Serijom 4:0 Kakanj stiže do izjednačenja (12:12) i čak do vodstva (18:19), koje je anulirao nezadrživi Gajić. Jovan Čondić je doveo domaće u vodstvo(21:20), Milovanović poravnao(22:22) i već tad je bilo jasno da će ovaj set biti riješen na poen razliku. Upravo tako se i završilo i to tek nakon četvrte set meč lopte koju je iskoristio Jovan Čondić za konačnih 28:26 i trijumf svog tima. Treći set je bio najzanimljiviji, odigran je na visokom novou i igrači oba tima zaslužuju čestitke i priznanja na vrhunskom izdanju.

Mladost je bila bolja i zasluženo slavila, ali i igrači Kaknja su pokazali svoj kvalitet i doprinijeli da finale protekne u ovako sjajnom izdanju.

Bio je ovo šesti uzastopni trofej odbojkaša Mladosti, koji su na najboljem putu da po šesti put osvoje duplu krunu i obore rekord Kaknja koji je pet puta bio osvajač duple krune. Sa 14 osvojenih trofeja pobjednika Kupa odbojkaši Kaknja i dalje drže rekord i Brčacima,koji od sezone 2013/14.drže dominaciju u bh.odbojci trebaće dosta vremena da obore i ovaj rekord.

Za najboljeg igrača finalne utakmice proglašen je Jovan Čondić iz Mladosti. Igračima Kaknja srebrene medalje uručio je predsjednik Mladosti Jovan Simić, dok je zlatne medalje Mladosti uručio Zoran Kokanović, alfa i omega Mladosti. Pobjednički pehar kapitenu Mladosti Saši Zimonjiću dodijelio je Alija Fatić, predsjednik Odbojkaškog saveza Bosne i Hercegovine.

Mladost – Kakanj 78 3:0

Sportska dvorana JU Gimnazije u Brčkom.Gledalaca 500.Sudije: Nikola Kozić(Ljubinje) i Mirza Bašić(Lukavac).Delegat:Milenko Marić(Banja Luka). Finalna utakmica Kupa BiH.Mladost – Kakanj 78 3;0, po setovima;25:18, 25:16, 28:26.

OK“MLADOST“ BRČKO:Mlađan Lukić, Eldar Trakić, Jovan Čendić, Radoslav Janjić, Almir Čolo, Vladan Đurđević, Azur Eminović, Saša Zimonjić, Anto Oršolić, Tihomir Gajić, Andrija Divljan, Tiša Tanić, Arman Ćirić. Trener:Branko Mišić.
OK“KAKANJ 78“: Muhamed Begić, Nebojša Januzović, Marko Milovanović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Edin Mehić, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab. Trener:Almir Aganović.