KakanjLive | Četvrtak, 19.10.2017. godine

Mladost nadomak četvrtfinala Kupa

25.10.2016. - S obzirom da imaju uvjerljivu prednost iz prvog susreta(6:1), nogometaši Mladosti rasterećeni odlaze na revanš u Istočno Sarajevo gdje će s kombiniranim timom odmjeriti snage sa ekipom Slavije i po prvi put izboriti plasman u četvrtfinale Kupa BiH

music_mladostOmer Musić

Dva uzastopna domaća prvenstvena poraza nisu narušila atmosferu u redovima Mladosti. Naprotiv, s mnogo optimizma dočekuju revanš osmine finala protiv Slavije u Istočnom Sarajevu.Trener Musemić ponovo će izvesti kombiniranu momčad i šansu pružiti igračima koji nisu imali preveliku minutažu , te će neke igrače odmarati za subotnji meč na travničkoj Piroti protiv ekipe Metalleghe BSI.

-Imamo odličan rezultat iz prvog susreta u Doboju.Priliku za igru pružit ću ponovo igračima koji nisu mnogo igrali u posljednje vrijeme,ali i onima koji su odmarali protiv Viteza. Dobro je što smo uvjerljivo trijumfovali u prvom susretu jer imamo nekoliko ozlijeđenih igrača i svi koji nastupe protiv Slavije trebaju da se nametnu i pojačaju konkurenciju u timu za naredne prvenstvene mečeve, istakao je trener Mladosti Husref Musemić.

Šansu za novo dokazivanje imat će i Omer Musić,koji očekuje pobjedu i prolaz među osam najboljih u najmasovnijem takmičenju.

Bez obzira kome trener Musemić ukaže priliku, mislim da možemo ostvariti dobar rezultat. Naravno, ne smije biti opuštanja niti potcjenjivanja protivnika bez obzira što imamo veliku prednost iz prvog susreta.Želja nam je da se po prvi put nađermo u četvrtfinalu ovog prestižnog takmičenja i ja vjerujem da ćemo pružiti dobru igru i ostvariti historijski uspjeh , kazao je Omer Musić.

Utakmica Slavija-Mladost igra se u srijedu 26.oktobra sa početkom u 13 sati i 30 minuta.

Glavni sudija je Mateo Musa iz Čitluka. Pomoćni suci: Bojan Maksimović iz Modriče i Čedomir Vičić iz Ugljevika. Četvrti sudija je Husein Terzić iz Travnika. Delegata utakmice je Ekrem Ibreljić iz Fojnice, a posmatrač suđenja Sead Kulović iz Sarajeva.