KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Mladost minimalno poražena u Mostaru

26.09.2018. - Zrinjski je minimalno slavio protiv dobojske Mladosti u 11. kolu Premijer lige BiH. Jedini gol na susretu postigao je Nemanja Bilbija iz slobodnog udarca u 80. minuti susreta.

Domaći tim je imao terensku inicijativu u prvih 45 minuta, ali se Mladost sjajno branila. U prvom poluvremenu zabilježene su samo dvije dobre prilike. Obje je imao domaći tim. U 35. minuti udarac Bilbije sa 13 metara je odbranio Velić, a isti igrač pokušao je iz slobodnog udarca u 39. minuti, ali je njegov udarac otišao pored lijeve stative Emila Velića i na odmor se otišlo sa početnih 0:0.

Mladost je u 52. minuti postigla gol preko Bahrudina Atajića, ali je gol napadača Mladosti poništen zbog ofsajd pozicije. Dvije minute kasnije sjajna prilika za domaće. Nakon prekida Bilbija je udarcem glavom sa deset metara uzdrmao prečku Mladosti. Pokušao je Bilbija i u 67. minuti, ali njegov udarac glavom sa šest metara je ukrotio sjajni Velić. Samo minutu kasnije udarac i rezerviste Veselinovića sa pet metara, ali odlazi pored gola Mladosti. Domaći dolaze do gola u 80. minuti. Nakon sudara Veselinović i Dialla glavni sudac meča Admir Musić je dosudio slobodan udarac za domaće na 16 metara, a iz slobodnog udarca pogodio je Nemanja Bilbija kojem je ovo bio osmi gol u sezoni. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i domaći tim je upisao minimalnu pobjedu.

-Zrinjski je zasluženo slavio. Nisu bez razloga prvaci BiH. Puno sreće kolegi Sliškoviću u nastavku sezone, a mi se okrećemo novom protivniku ekipi Zvijezde iz etno sela Stanišići, rekao je nakon susreta Adnan Zildžović, trener dobojske Mladosti.

Mladost je nakon niza od četiri susreta poražena, a da je osvojila bod u Mostaru ne bi bilo nezasluženo. U narednom kolu ekipa Mladosti ponovo gostuje, a bodove će pokušati osvojiti protiv ekipe Zvijezde-09.

ZRINJSKI – MLADOST DK 1:0 (0:0)

Stadion pod Bijelim Brijegom. Gledalaca: 700

Sudije: Admir Musić (Sarajevo), Amir Kadić (Sarajevo), Firket Bačić (Lukavac), Adis Mulahasanović (Sarajevo). Delegat: Vladimir Glavaš (Drinovci).

Žuti kartoni: Gržan, Perišić (Zrinjski), Mišić, Diallo, Ab. Mujagić (Mladost)

Strijelci: 80' Nemanja Bilbija (1:0)

ZRINJSKI: Brkić, Galić, Laštro, Barišić, Todorović (od 61. min Veselinović - od 81. min Hairlahović), Bekrić (od 63. min Čirjak), Perišić, Kadušić, Gržan, Jović, Bilbija. Trener: Blaž Slišković

MLADOST DK: Velić, Mišić, Asani (od 85. min Tandina), Marković, Isaković (od 70. min Diallo), Bojo, Hiroš, Sadiković, Ab.Mujagić, Anđušić (od 25. min Delić), Atajić. Trener: Adnan Zildžović.