KakanjLive | Utorak, 17.10.2017. godine

Mladost iz Župče i Rudar penalima stigli do finala

26.07.2016. - U polufinalnim susretima 21. po redu memorijalnog turnira

zupca_turnir

U dvoboju drugoligaša, domaće Mladost i Ilijaša susret je završen bez golova (0:0). U izvođenju penala uspješniji su bili igrači Mladosti (4:2).
Iako su nastupili s rezervnim postavama, bolje reći kombiniranim sastavima, kakanjski ligaši Rudar i Mladost odigrali su jednu zanimljivu i rezultatski neizvjesnu utakmicu.

Mladost je povela golom juniora Armina Trake, izjednačio je Šerif Hasić, koji je zbog drugog žutog kartona u 57.minuti isključen iz igre. Premda su imali igrača manje, Zeleno-crni su bili ravnopravan protivnik. Čak su iz jedanaesterca golom Amela Neimarlije imali rezultatsku prednost do 89. minute kada je Belmin Šabanović izjednačio rezultat i pitanje pobjednika riješeno je izvođenjem penala.

Baš kao i na turniru u Vitezu, strijelci Rudara su bili precizniji. Iskoristili su svih šest penala, dok je posljednji izvođač Mladosti Belmin Šabanović promašio i Rudar će sutra u finalu igrati protiv domaće Mladosti.

U ekipi Rudara na poziciji štopera igrao je Adnan Alić, rodom iz Vogošće, koji je dosad bio u Americi i on će sutra ponovo nastupiti u ovom istom sastavu jer prvi tim Rudara igra u Nević Polju protiv prvoligaša Novog Travnika.

Utakmica između Ilijaša i Mladost (DK) u borbi za treće mjesto igra se sutra (srijeda) u 16 sati 30 minuta, a finalni meč na programu je u 18 sati i 30 minuta.

Mladost(DK)-Rudar 2:2 (penali 5:6)

Stadion Bosanskih šehida u Župči.Gledalaca 300.Sudija: Mirza Demir, pomoćnici:Semir Bajramović (Ilijaš) i Elzan Pločo (svi iz Kaknja).
Strijelci: 1:0 Trako (32), 1:1 Hasić (44),1: Neimarlija (62 iz 11m), 2:2 Šabanović (89). Strijelci iz penala: Hodžić, Gačan, Rizvanović, Kuzmanović i Sejdić, za Rudar Neimarlija, Prutina, Delić, Smolo, Đuđo i Crnović.
Crveni karton: Šerif Hasić ( Rudar 57.minuta).

MLADOST(DK): Lalić, Kalajanović Rizvanović, M.Mušija (Vehab), Šuman, Šabanović, Gačan, Trako, Hodžić, Rodriges (Sejdić) Kuzmanović (Škulj). Trener: Ibro Rahimić.
RUDAR: Mujagić. Đuđo, Zaimović (Rešić), Adnan Alić, Smolo, Hasić, Sikira ( Sarač),Vehab (D.Crnović), Prutina, Neimarlija, Delić. Trener: Ekrem Bradarić.