KakanjLive | Srijeda, 28.06.2017. godine

Mladost i Olimpik remizirali u Doboju

08.04.2017. - Ekipe Mladosti i Olimpika su podijelile bodove u okviru trećeg kola Lige za opstanak odigravši 2:2 u Doboju. Gosti iz Sarajeva su u dva navrata imali vodstvo, ali je ekipa Husrefa Musemića na kraju osvojila ''samo'' bod

DSC07681-crop

Drugi remi Mladosti na domaćem terenu u Ligi za opstanak

Gosti iz Sarajeva su sjajno otvorili susret i već iz prvog napada na susretu preko Muamera Svrake došli do vodstva u trećoj minuti. Uslijedila je potom opsada gola Olimpika. Prvo je zaprijetio Brkić iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je pogodio vanjsku mrežu gola Jovanovića, da bi nakon sjajne akcije Sinan Ramović glavom sa pet metara pogodio za poravnanje rezultata u 14. minuti. Do kraja prvih 45 minuta Mladost je zaprijetila još preko Ramovića koji sa 10 metara šutira preko gola i preko  Mirze Rizvanovića čiji udarac sa ivice šesnaesterca brani golman gostiju.

DSC07609-crop

Sinan Ramović je pogodio za 1:1 u 14. minuti

Odličnu priliku na otvaranju drugog poluvremena propustio je Aganspahić. Mladi napadač Mladosti izlazi jedan na jedan na Jovanovića, ali golman gostiju pravovremenom reakcijom i padom u noge sprječava Aganspahića da dovede Mladost u vodstvo. U 53. minuti odličan udarac Kuzmanovića sa 10 metara blokira Bevab na gol liniji, a samo tri minute kasnije Mićo Kuzmanović se našao ponovo u odličnoj prilici. Krilni napadač Mladosti je šutirao sa 10 metara,  Jovanović odbranio, a odbijenu loptu sa pet metara Maksimović šalje pored gola. Uslijedila je potom kazna za brojne promašaje Mladosti, a goste iz Sarajeva u novo vodstvo dovodi Govedarica u 63. minuti nakon sjajne kontre.

DSC07686-crop

Goran Brkić je pogodio iz jedanaesterca nakon što je Imamović u kaznenom prostoru oborio Ramovića

U 86. minuti Imamović ruši Ramovića u šesnaestercu, a sudija Antoni Bandić pokazuje na 11 metara. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Goran Brkić za konačnih 2:2.

DSC07697-crop

- Čestitam kolegi Musemiću i ekipi Mladosti na korektnoj igri. Mislim da smo bili bliže pobjedi. U prvom poluvremenu smo bili bolji, ali smo u drugom previše ''nabijali'' loptu, dok je Mladost izrađenim akcijama dolazila do našeg gola i na kraju došla do drugog gola. Još jednom čestitam ekipi Mladosti na fer i korektnoj igri i mi se okrećemo dalje narednim utakmicama i sve dok postoji nada za opstanak mi ćemo se boriti, izjavio je na press konferenciji nakon susreta trener Olimpika Dragan Radović.

-Znao sam da će biti teška utakmica. Olimpik se predstavio u dobrom svjetlu. Neki od mojih igrača su mislili da će lako dobiti ovu utakmicu, međutim to nije tako lako. Složio bih se sa kolegom Radovićem da je Olimpik bolje odigrao prvo poluvrijeme, a kod nekih mojih igrača je falilo više borbe i htijenja u ovom susretu. Zaista ne znam koliko je potrebno golova da damo da pobijedimo, kada damo tri onda ne valja, danas dva i opet remi, rekao je vidno nezadovoljni Husref Musemić nakon novog remija njegove ekipe.

Ovo je bio drugi remi izabranika Husrefa Musemića u tri kola Lige za opsatanak, a naredni susret u Premijer ligi BiH Mladost igra Protiv Viteza.

MLADOST – OLIMPIK 2:2 (1:1)

Stadion: MGM Farm Arena, Gledalaca: 400

Sudije: Antoni Bandić (Grude), Dalibor Hrstić (Ljubuški), Marko Perić (Mostar), Husein Terzić (Travnik). Delegat: Dubravko Mišković (Livno), posmatrač suđenja: Željko Perić (Mostar).

Strijelci: 0:1 Svraka (3. min), 1:1 Ramović (14. min), 1:2 Govedarica (63. min), 2:2 Brkić (86. min – pen)

Žuti kartoni: Šećerović, Laštro, Rizvanović, Maksimović (Mladost DK), Vukomanović, Govedarica, karić, Vrdoljak (Olimpik).

MLADOST DK: Velić, Laštro, Rizvanović, Isaković, Šećerović, Brkić, Ramović, Maksimović, Šišić (od 66. min Sušić) , Aganspahić, Kuzmanović (od 75. min Husić). Trener: Husref Musemić.

OLIMPIK: Jovanović, Imamović, Bevab, Vukomanović, Vrdoljak, Karić, Kojić, Čolić, Pehar (od 79. min Mahović), Milović (od 58. min Govedarica), Svraka (od 89. min Kiso). Trener: Dragan Radović.