KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Mladost i Metalleghe remizirali u Doboju

27.05.2017. - Mladost i Metalleghe iz Jajca su remizirali u Doboju u posljednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši 2:2. Ovaj remi gostujućoj ekipi nije bio dovoljan u borbi za opstanak u bh eliti. Mi ćemo ovu ekipu i naredne sezone imati priliku gledati u Kaknju, ali na stadionu Pod Vardom kada ih ugosti ekipa Rudara

Igrači Maldosti su dominirali u prvih 45 minuta. Već u prvom napadu Maksimović u drugoj minuti prebacuje Fejzića, ali loptu gotovo sa gol linije izbacuje Deak. Nastavili su se napadi Mladosti, ali bez gola u mreži Fejzića. Prvo je udarac Aganspahića sa pet metara izblokirao Ante Sarić u 15. minuti, da bi do odlaska na odmor prilike propustili Maksimović koji je šutirao pravo u Fejzića sa 16 metara, ali i Kuzmanović čiji udarac sa petnaestak metara odlazi pored desne stative gola Metalleghea.

Na otvaranju drugogh poluvremena preslikana igra iz prvih 45 minuta. Mladost ima veći posjed lopte i stvara prilike, a prvi gol na susretu postiže Maksimović u 54. minuti nakon što je sam izašao pred Fejzića. Prethodno ga je sjajno uposlio Brkić.

Samo minut kasnije nova sjajna prilika za domaće. Aganspahić je nesebično proigrao Kuzmanovića na drugoj stativi, ali krilni napadač Mladosti nije uspio savladati Fejzića. U 60. minuti susreta sjajan udarac Brkića sa 20 metara odlazi preko gola, a potom su gosti kaznili silne promašaje domaćih. Nakon prekida najbolje se na drugoj stativi snašao Rašić koji silovitim udarcem u 70. minuti matira Lalića za 1:1. U 78. minuti Vidović je nanizao nekoliko igrača Mladosti i odličnim udarcem sa oko petnaest metara matirao Lalića za 1:2.

Mladost je potom krenula svim snagama ka golu Fejzića koji je prvo krajnjim naporom odbranio udarac rezerviste Lazića u 85. minuti, a potom i Laštre u 87. minuti kada je vrhovima prstiju izvadio loptu iz donjeg desnog ugla i poslao loptu u korner. Nakon kornera najviši u skoku je Isaković koji glavom sa pet metara pogađa za konačnih 2:2 i šalje ekipu iz Jajca u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

Neretljak i Husref

Mato Neretljak i Husref Musemić nakon susreta

-Odigrali smo dobru utakmicu protiv dobrog protivnika. Protvnik je bio dosta motivisan i čestitam im na njihovoj igri i osvojenom bodu. Igračima nemam šta da zamjerim. Danas je jako važan dan u BiH, Čelik je ostao u ligi i to je najvažanija stvar, rekao je Mato Neretljak nakon susreta u Doboju.

-Teška utakmica psihološki. U prvom poluvremeun smo kontrolisali utakmicu, imali posjed lopte a onda u drugom poluvremenu na otvaraju rano postigli gol i stvorili nekoliko prilika gdje smo mogli riješiti utakmicu. Metalleghe je iz dvije prelijepe akcije postigao dva gola i onda smo stizali rezultat. Uspjeli smo u finišu izjednačiti i ja čestitam mojim igračima. Čestitam im jer su uspjeli dobro odigrati u susretu gdje je bilo teško igrati iz milion razloga, rekao je trener Mladosti Husref Musemić nakon susreta.

Ovaj remi nije bio dovoljan ekipi Metalleghea koja je sa 32 boda sezonu okončala na 11 poziciji i ispala iz Premijer lige uz ranije otpisani Olimpik, dok je Mladost sa 37 bodova sezonu okončala na diobi sedme pozicije zajedno sa ekipom Širokog Brijega.

MLADOST DK – METALLEGHE BSI 2:2 (0:0)

Stadion: MGM Farm Arena

Gledalaca: 400

Sudije: Dragan Petrović (B.Luka), Čedomir Vičić (Ugljevik), Enes Đozić (Sarajevo), Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija), posmatrač suđenja: Džemal Čalija (Sarajevo).

Strijelci: 1:0 Maksimović (54. minuta). 1:1 Rašić (70. minuta), 1:2 Vidović (78.minuta), 2:2 Isaković (88. minuta)

Žuti kartoni: Kuzmanović, Šećerović, Laštro, Isaković (Mladost DK), Benović, Sarić, Fejzić, Vidović (Metalleghe Bsi)

MLADOST DK: Lalić, Galić, Laštro, Husić, Aganspahić, Kuzmanović, Musić, Maksimović, Šećerović 8od 84. minute Lazić), Brkić, Isaković (od 90. minute Gačan). Trener: Husref Musemić.

METALLEGHE BSI: Fejzić, Benović, Jovanović (od 57. minute Stakić), Zeba (od 72. miunte Tanjukić), Vidović, Deak, Rašić, Savinović, Sarić, Jakupović (od 53. minute Beganović), Vidaković. Trener: Mato Neretljak