KakanjLive | Srijeda, 18.10.2017. godine

Mladost eliminisala Sarajevo

20.09.2017. - Mladost je u šesnaestini finala Kupa BiH izbacila Sarajevo. Nakon 90 minuta pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a junak pobjede Dobojlija bio je golman Emil Velić koji je odbranio dva ''penala'' bordo timu

mladostkup

Stadion Mladosti u Doboju, gledalaca: 650.Utakmica šesnaestine Kupa BiH. Sudije: Ilija Živković (Orašje), Goran Duja (Odžak), Senad Ibrišimbegović (Travnik), Danijel Bojo (Kiseljak). Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo), posmatrač suđenja: Semir Kaplan (Stolac).

Rezultat u regularnom toku 0:0. Poslije izvođenja penala 4:3.
Kretanje rezultata: 0:1 Velkoski, 0:1 Dilaver (promašio), 0:1 Ahmetović (odbranio Velić), 1:1 Vazda, 1:2 Hadžić, 2:2 Benović, 2:3 Bekić, 3:3 Mišić, 3:3 Sarić (odbranio Velić) i 4:3 Šećerović.

Žuti kartoni: Mišić, Benović (Mladost), Sarić, Stanojević (Sarajevo)
Crveni karton: Abid Mujagić (Mladost) – dva žuta kartona u 60. i 85. minuti susreta

MLADOST – SARAJEVO 0:0 (penali 4:3)

MLADOST: Velić, Benović, Šišić (od 84. min Čomor), Arežina (od 90. min Aganspahić), Lazić (od 90. min Vazda), Šećerović, Regoje, Dilaver, Isaković, Mišić, Mujagić. Trener: Edis Mulalić
SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Stanojević (od 88. min Hadžić), Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović (od 63. min Kuzmanović), Ivetić, Mihojević, Bekić, Lelić (od 46. min Rahmanović). Trener: Husref Musemić.