KakanjLive | Srijeda, 28.06.2017. godine

Mladost deklasirala Vitez

15.04.2017. - Ekipa Mladosti je savladala Vitez rezultatom 4:1 u susretu četvrtog kola Lige za opstanak BiH

Ekipa Husrefa Musemića je sjajno ušla u ovaj susret i već nakon šest minuta došla do vodstva. Lazić sjajno prolazi po lijevoj strani, ubacuje loptu do Husića čiji udarac sa deset metara brani Nwolokor, ali odbijenu loptu Ramović posprema u mrežu za 1:0. U 21. minuti Brkić je pokušao iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali lopta odlazi pored gola. Samo tri minute kasnije odlična dubinska lopta za Selimovića na drugoj strani, ali Velić pravovremenim istrčavanjem sprječava igrača Viteza da dođe do lopte.

U 29. minuti fenomenalnu akciju Mladosti završavaju Ramović i Husić. Ramović se ''lažnjakom'' oslobodio svog čuvara, a potom nesebično uposlio Husića na drugoj stativi kojem nije bilo teško da sa pet metara pogodi mrežu Davida Nwolokora za 2:0. Mladost je u prvih 45 minuta imala još sjednu stopostotnu priliku kada je Sušić uposlio Ramovića čiji udarac sa deset metara brani golman Viteza.

Anel Husić postiže gol za 2-0

Anel Husić postiže gol za 2:0 u 29. minuti susreta

Na otvaranju drugog poluvremena novi gol u mreži gostiju. Snažnim i preciznim udarcem sa 16 metara Šišić pogađa donji desni ugao gola Vitežana za 3:0 u 48. minuti, a novi gol za Mladost postigao je i Goran Brkić iz slobodnog udarca sa 20 metara samo četiri minute kasnije. Gosti su do utješnog gola došli u 71. minuti preko Kapetana što je bio i njihov prvi udarac u okvir gola Mladosti što dovoljno govori koliko je superiorna bila ekipa Husrefa Musemića u ovom duelu.  Do kraja meča Mladost je kontrolisala igru i svom protivniku nije dopustila da ozbiljnije ugrozi gol Velića.

Bonić i Šabić

Ivica Bonić i Nermin Šabić

-Jako loše smo otvorili ovu utakmicu i već nakon šest minuta imali decifit od jednog gola, a nakon pola sata smo gubili i rezultatom 2:0. Iako smo imali nekoliko prilika ne možemo biti zadovljni igrom budući da smo prvu priliku stvorili tek kod rezultata 4:0. Nadam se da ćemo u narednim utakmicama igrati mnogo bolje i zadržati status premijerligaša, rekao je prvi asistent Slavena Muse, Ivica Bonić nakon visokog poraza svog tima.

-Rano smo došli do vodstva od 2:0, a na poluvremenu smo našim igračima ukazali na neke greške i oscilacije iz prvih 45 minuta. U nastavku smo postigli još dva gola, a jedini gol smo primili iz trenutka naše nepažnje. Najbitnije je da smo upisali tri vrijedna boda, čestitam našim momcima, čestitam i našim suparnicima iz Viteza na fer i korektnoj igri i mi se već sada okrećemo uzvratnom susretu polufinala Kupa sa Sarajevom, rekao je Nermin Šabić na press konferenciji nakon susreta.

Crvena legija

Ekipa Mladosti je svih 90 minuta imala nesebičnu podršku Crvene legije koju čak ni obilne kišne padavine nisu spriječile da pruže podršku svom timu

Nakon ove pobjede ekipa Mladosti ima 31 bod, čak deset više od Čelika i 16 više od Olimpika koji se nalaze u zoni ''ispadanja'', a naredni svoj premijerligaški duel ekipa Mladosti igra u ''gostima'' kod Metalleghea.

MLADOST DK – VITEZ 4:1 (2:0)

Stadion: MGM Farm Arena. Gledalaca: 400

Sudije: Antoni Bandić (Grude), Goran Dujak (Odžak), Marko Perić (Mostar), Edis Zukić (Tuzla). Delegat: Damir Šarić (Tuzla), posmatrač suđenja: Salem Prolić (Sarajevo).

Strijelci: 1:0 Ramović (6. minuta), 2:0 Husić (29. minuta), 3:0 Šišić (48. minuta), 4:0 Brkić (52. minuta), 4:1 Kapetan (71. minuta)

Žuti kartoni: Maksimović, Isaković (Mladost DK), Milas, Rašić (Vitez)

MLADOST DK: Velić, Galić, Laštro, Gačan, Isaković, Brkić, Maskimović (od 50. minute Musić), Lazić (od 20. minute Sušić), Ramović (od 55. minute Vazda), Šišić, Husić. Trener: Husref Musemić.

VITEZ: Nwolokor, Rašić, Livaja, Muminović, Kokot, Dedić (od 51. minute Alispahić), Milas, Barišić (od 46. minute Vrhovac), Sadiković (od 46. minute Stanić), Kapetan, Selimović. Trener: Slaven Musa.