KakanjLive | Utorak, 17.10.2017. godine

Mladost deklasirala Olimpic

26.11.2016. - Dobrom i efikasnom igrom, igrači Mladosti uvjerljivo porazili Olimpic i na najbolji način se oprostili od svojih navijača

Nikad manje gledalaca i više pogodaka, u ovoj sezoni, na stadionu Mladosti. Bez obzira na nepovoljne uvjete, igrači Mladosti su pružili veoma dobru igru, koju su materijalizirali sa tri lijepa pogotka i ostvarili svoju najveću pobjedu.

Oslabljeni tim Olimpica jači otpor pružio je samo u prvih tridesetak minuta.Prvu zreliju priliku domaći su imali tek u 32.minuti kada je Neven Laštro iz neposredne blizine glavom loptu poslao preko gola. Već u sljedećem napadu Mladost stiže do vodstva. Agilni Mirza Rizvanović probija lijevi bok gostiju, snažno centrira na drugu stativu gdje se našao Dejan Maksimović i loptu poslao u mrežu Dujkovića.

Gosti su se uglavom ograničili na odbranu i rijetkim kontrama pokušavali ugroziti Hadžića, ali su imali slabu završnicu i golman Mladosti skoro da nije imao posla.
Mladost je u nastavku pojačala tempo i Dujković je bio na teškim iskušenjima .U 61.minuti bilježimo jednu od najljepših akcija u kojoj su učestvovalio Husić i Maksimović, čiji je udarac otišao preko gola.Šest minuta kasnije skoro identična akcija.Aladin Šišić pobjegao je svom čuvaru, uputio centaršut pred gol Dujkovića,Anel Husić je udarcem glavom loptu poslao u mrežu i udvostručio vodstvo. Anel Husić je i deset minuta kasnije bio u povoljnoj prilici, ali je njegov udarac pogodio spoljni dio mreže.U 77.minuti Goran Brkić je na sebi svojstven način izveo slobodni udarac, u gužvi je najprisebniji bio Neven Laštro i glavom loptu „zakucao“ iza leđa nemoćnog Dujkovića za konačnih 3:0.

Pobjeda Mladosti više nego zaslužena. Čak je mogla biti izražena i većom razlikom.Ovo je, nema dvojbe, najbolja igra Mladosti pod vodstvom trenera Husrefa Musemića, koji može biti zadovoljan borbenošću, kvalitetom igre,a posebno efikasnošću.Očito, njegov rad dolazi do izražaja, posebno efikasnost jer su u posljednje dvije utakmice protiv sarajevskih premijerligaša(Sarajevo i Olimpic) napadači Mladosti postigli čak šest golova, daleko više nego na prethodnih pet utakmica kada su postigli samo dva gola(Čelik i Vitez,op.a).

Treba istaći i vrlo korektnu igru oba tima i zapaženo suđenje mladog Zorana Soknića iz Istočnog Sarajeva, što je svakako doprininijelo kvaliteti igre i općem dojmu ove utakmice, koju je, nažalost, posmatralo tek dvjestotinjak gledalaca !

Mladost-Olimpic 3:0

Stadion Mladosti u Dobojui. Gledalaca 200. Glavni sudija Zoran Soknić iz Istočnog Sarajeva. Pomoćni suci: Čedomir Vičić (Modriča) i Arnel Novalić (Doboj Istok).Četvrti sudija Elvis Mujić iz Banovića. Delegat utakmice Ivica Galić iz Mostara. Posmatrač suđenja Izet Čejvanović iz Tuzle.
Strijelci:1:0 Maksimović (33), 2:0 Husić (67), 3:0 Laštro (77).
Žuti kartoni:Zulčić i Isić koj Olimpica.

MLADOST:Hadžić, Rizvanović, Gačan, Isaković, Laštro, Brkić, Maksimović (od 86.Hodžić), Aldin Šišić (od 88.Musić), Aladin Šišić (od 81.Rondić), Husić, Kuzmanović. Trener:Husref Musemić.

OLIMPIC:Dujković, Holi (od 75.Bjelak), Zulčić, Isić, Vrdoljak, Handžić, Osmanović, Pehar(od 61.Ajdinović), Mašić, Drljević, Lelić. Trener:Darko Dražić.