KakanjLive | Srijeda, 21.11.2018. godine

Mladost deklasirala Čelik na Bilinom polju

03.03.2018. - Sa dva gola Filipa Arežine i prekrasnim pogotkom Aladina Šišića, izabranici Edisa Mulalića u drugom poluvremenu slomili otpor Čelika i stigli do prve pobjede u nastavku prvenstva

mladost

Nakon dva poraza od Slobode u Tuzli i Zrinjskog na svom terenu, igrači Mladosti stigli su do prve pobjede u nastavku sezone. U utakmici sa dva potpuno različita poluvremena, u kojem su domaći imali dominaciju i šanse u prvom, Mladost je bljesnula punim sjajem u nastavku i deklasirala nemoćnu ekipu Čelika.

Izabranici trenera Muse silovito su krenuli i već u četvrtoj minuti imali povoljnu priliku, ali je Velić zaustavio udarac Steve Nikolića. Samo deset minuita kasnije u prilici je bio Anđušić, čiji volej udarac odlazi preko gola. Napadi Zeničani nisu jenjavali, stvorili su još nekoliko perilika ali je golman Emil Velić uspio sačuvati svoju mrežu.

Nezadovoljan igrom svog tima trener Mulalić vrši tri izmjene i odnos snaga na terenu u potpunosti se mijenja. Mladost sve češće napada i ozbiljno prijeti. U 56.minuti Filip Arežina u trku prelazi dva igrača, izlazi sam pred golmana Markovića, preko kojeg loptu prebacuje u praznu mrežu za 0:1. Bio je to šok za Zeničane, koji su potpuno klonuli i djelovali nemoćno.

Do kraja utakmice Mladost je uspjela postići još dva pogotka. Prvo je u 85. minuti iz slobodnog udarca prednost udvostručio Filip Arežina, da bi minutu kasnije na 3:0 volej udarcem sa 18 metara Aladin Šišić postavio konačan rezultat na Bilinom polju. Ovom pobjedom Mladost je zadržala šanse da izbori plasman u Ligu za prvaka, dok je Čelik došao u još teži poožaj i smanjio izglede da izbori opstanak u premijerligaškom društvu.

Čelik - Mladost 0:3

Stadion Bilino polje. Gledalaca 2.000. Glavni sudija Admir Šehović (Sarajevo). Pomoćnici: Enes Đozić (Sarajevo) i Arnel Novalić (Doboj Istok). Četvrti sudija Haris Kaljanac (Sarajevo). Posmatrač suđenja: Milan Stanić(Ugljevik).Delegat: Ramiz Omanović(Bihać).

Strijelci: 0:1 Arežina 56, 0:2 Arežina 85, 0:3 Šišić 86.

Žuti kartoni: FenanSalčinović(Čelik), Darko Miošić i Filip Arežina(Mladost).

ČELIK: Marković, Livančić, Bevab, B.Pandža, Karamatić, Šišić(od 63.Jurina), Šantić, Anđušić(od 82.Kadrić), Salčinović, Jusuf Čelik(od 75.Mehić) i Nikolić.Trener:Slaven Musa.

MLADOST(DK): Velić, Mišić(od 50.Čomor), Karahmet, Regoje, Metalsi, Zahirović, Arežina, Lazić(od 46.Hiroš), Mujagić, D.Pandža(od 37.Šišić), Dilaver. Trener:Edis Mulalić.