KakanjLive | Četvrtak, 21.11.2019. godine

Mladost bolja od Slobode

21.09.2019. - Golovima Bahrudina Atajića iz penala i Kenana Horića, izabranici trenera Ibre Rahimića tek u devetom kolu izborili prvu domaću pobjedu ove sezone

Iako su bili pod imperativom pobvjede, domaći su bolje otvorili meč i dali do znanja da će učiniti sve da dođu do prvog domaćeg trijumfa. Nisu ni gosti bili bezopsani. Inače, prvo poluvrijeme donijelo je otvorenu igru sa obje strane i nekoliko veoma dobrih prilika na obe strane. Bahrudin Atajić i Kenan Horića bili su u prilici da savladaju Lakića, ali nije bilo preciznosti u njihovim pokušajima.

Sloboda se potom oslobodila pritiska, a u 21. minuti Tuzlaci su umalo i poveli. Brzonogi Abid Mujagić je izašao sam pred Abdulahovića, lob udarcem pokušao savladati domaćeg golmana, ali lopta odlazi pored gola.

Nakon još nekoliko šansi na obje strane u 38. minuti Mladost dolazi do vodstva. Sudija Gigović opravdano svira kazneni udarac za Mladost,kojeg Bahrudin Atajić preciznim udarcem realizira i svoj tim dovodi u vodstvo.

U drugom poluvremenu malobrojni gledaoci nisu mogli biti zadovoljni jer akteri nisu pokazali ono što mogu. Mladost je znalački branila stečenu prednost,a prilike koje su gosti imali ostale su neiskorište jer je mladi Tarik Abdulahović bio na visini zadatka i još jednom potvrdio svoj izuzetni talenat i opravdao povjerenje trenera Rahimića.U 76. minuti domaći su udvostručili prednost i osigurali prvu domaću pobjedu. Rastrčani Amer Hiroš iz kornera pogađa Kenana Horića koji loptu glavom šalje pod prečku za konačnih 2:0.
Utakmica je protekle u veoma korektnom nadmetanju, što se vidi i po samo jednom opomenom, kapitena gostiju Amara Beganovića, čime je znatno olakšan posao sudiji Milošu Gigoviću.

Mladost – Sloboda 2:0
Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca 400. Glavni sudija :Miloš Gigović (Gradiška).Pomoćnici: Emir Zahiragić (Sarajevo) i Sreten Udovičić(Prijedor). Četvrti sudija: Admir Musić(Sarajevo).Posmatrač suđenja: Drago Čule (Mostar). Delegat utakmice: Mario Ćosić (Mostar).
Strijelci:1:0 Bahrudin Atajić(38.iz penala), 2:0 Kenan Horić(78).
Žuti kartoni:Amar Beganović(Sloboda)

MLADOST(DK): Tarik Abdulahović, Aladin Isaković, Ivan Dujmović, Kenan Horić, Šerif Hasić, Amer Hiroš (Edin Biber), Amar Begić, Bahrudin Atajić (Anes Vazda) Matias Fanimo, Mario Crnički (od 62. Anes Hrustanović) Semir Smajlagić. Trener: Ibro Rahimić.
SLOBODA: Nikola Lakić, Amar Beganović, Almir Bekić (Adnan Osmanović), Emir Jusić, Dejan Uzelac, Omar Pršeš, Yoann Martelet (Armin Hodžić) Tony Livančić (Eldin Omerović), Abid Mujagić, Samir Bekrić, Adnan Buljić. Trener: Mile Lazarević.