KakanjLive | Srijeda, 23.08.2017. godine

Mladi Aganspahić donio pobjedu Mladosti

06.05.2017. - Mladost je u okviru sedmog kola lige za opstanak na domaćem terenu goloma Almira Aganspahića savladala finalistu Kupa BiH, ekipu Širokog Brijega

Pobjedom na domaćem terenu protiv Širokog Brijega Mladost je prebrinula brige oko opstanka u premijerligaškom društvu. Već u sedmoj minuti Mladost dolazi u vodstvo. Sjajnu loptu u kazneni prostor šalje Brkić, a najprisebniji pred golom Solda je mladi Aganspahić koji pogađa za 1:0. Mladost je nastavila sa napadima na gol Širokobriježana. Kuzmanović je u 13. miunti pokušao iz ''mrtvog '' ugla sa sedam metara, ali lopta odlazi preko gola. U 15. minuti iz slobodnog udarca je pokušao i Brkić, ali neprecizno. U 30. minuti Lašto šutira sa ivice kaznenog prostora, ali bez veće opasnosti po gol gostiju. Najbolju priliku da udvostruče vdostvo domaći su imali preko Šišića koji izlazi jedan na jedan sa golmanom Širokobriježana, ali udarac krilnog napadača Mladosti brani Soldo.

Na otvaranju drugog poluvremena u 52. minuti Sivrić je bio u sjajnoj prilici, ali njegov udarac maestralno brani golman Velić. Gosti su imali još jednu odličnu priliku u 65. minuti, ali je Sivrić ponovo neprecizan, lopta je pogodila stativu gola Mladosti. U narednom napadu Mladost je mogla do svog drugog gola na ovom susretu. Na sjajan centaršut Brkića kasne Kuzmanović i Isaković. Domaći su sigurnom igrom sačuvali stećenu prednost i zasluženo došli do tri boda protiv kombinovane ekipe Širokog koja je veći dio svojih prvotimaca odmarala za prvu utakmicu finala Kupa koja je na rasporedu već u srijedu.

Iako su Širokobriježani igrali u kombinovanom sastavu vrijedi pohvaliti sjajnu igru domaćeg tima koji je djelovao sigurno, posebno u defanzivnoj liniji gdje su iskustvo Isakovića i Laštre potpomognuti velikom borbenošću Galića i Musića u mnogome doprinijeli da Velić sačuva svoju mrežu netaknutom.

sablic_musemic

-Čestitam domaćinu na pobjedi. Mislim da je utakmica bila dosta izjednačena. Imali smo svoje prilike, ali Mladost je na početku utakmice svoju iskoristila i zasluženo došla do pobjede. Izveli smo kombinovani sastav u ovoj utakmici i mogu biti zadovoljan igrom mladih igrača u ovom susretu, ali rezultatom svakako nisam zadovoljan, rekao je trener Širokog Brijega Goran Sablić nakon susreta.

-Bili smo pod imperativom pobjede, a to se moglo osjetiti i na samom početku utakmice. Rano smo poveli i imali još dvije sjajne prilike u prvom poluvremenu da udvostručimo vodstvo. Široki je također imao dvije dobre prilike u drugom poluvremenu, ali vrijeme je da i nas malo sreća posluži. Čestitam svojim momcima, a čestitam i ekipi Širokog na fer i korektnoj utakmici, rekao je trener Mladosti Husref Musemić nakon susreta na press konferenciji.
Ovom pobjedom ekipa Mladosti se izjednačila na prvom mjestu Lige za opstanak sa Širokim i sada ima 35 bodova. U narednom kolu Mladost gostuje na Otoci ekipi Olimpika, koja je sa sigurno jedan od dva putnika u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

MLADOST DK – ŠIROKI BRIJEG 1:0 (1:0)

Stadion: MGM Farm, Gledalaca: 350. Sudije: Toislav Čuić (Tomislavgrad), Marko Perić (Mostar), Elvis Prošić (Cazin), Mateo Musa (Čitluk). Delegat: Haris Gvozden (Sarajevo), posmatrač suđenja: Sead Kulović (Sarajevo).
Strijelac: Almir Aganspahić (7. minuta) 1:0
Žuti kartoni: Isaković, Musić (Mladost DK); Sivrić (Široki Brijeg)

MLADOST DK: Velić, Galić, Laštro, Isaković, Musić, Šećervić, Brkić, Šišić, Maksimović (od 89. min Gačan), Ramović (od 3. min Aganspahić), Kuzmanović (od 67. min Sušić). Trener: Husref Musemić.
ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Baraban (od 29. min Čabraja), Milićević, Repić (od 73. min Menalo), Brekalo, Sivrić, Juričić (od 59. min Lončar), Marina, Nikić, Sesar.Trener: Goran Sablić.