KakanjLive | Četvrtak, 14.11.2019. godine

Mišković i Šabić o duelu Kaknja i Gradine

14.11.2018. - Kakanjci su upisali novu, treću pobjedu u košarkaškom prvenstvu Bosne i Hercegovine. Ekipa mladog Benjamina Šabića rutinski je savladala Gradinu rezultatom 96:67, a čak 11 igrača Kaknja upisalo se u listu strijelaca. Šabić i Mišković su bili složni – Kakanj je zasluženo slavio

IMG_9372
Košarkaši Kaknja deklasirali su Gradinu u petom kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine rezultatom 96:67. Ekipa Kaknja je od samog početka susreta držala sve konce u svojim rukama i zasluženo slavila protiv novajlije u ligi.

Nakon samo 20 minuta igre i 15 poena prednosti Kakanjca bilo je jasno da će domaći tim upisati novi, treći trijumf u sezoni i da će mladi Benjamin Šabić pružiti šansu svim momcima i odmoriti svoje ponajbolje igrače za duel sa mostarskim Zrinjskim.

-Dogovor je bio da 40 minuta držimo ozbiljnost i da igramo jako u odbrani, jer smo znali da će nas napad poslužiti kad-tad. U prvoj četvrtini nismo pogodili neke šuteve, oni su pogađali i držali egal. U drugoj četvrtini smo istrajali u svojim namjerama i odvojili se na dvocifrenu prednost. Treća četvrtina bila je prelomna, slomili smo otpor protivnika, a onda priliku za igru pružili svim momcima. Zasluženo smo slavili i okrećemo se susretu sa Zrinjskim, rekao je trener Kaknja Benjamin Šabić.

IMG_9364

Tim iz Srebrneika je doživio četvrti poraz u sezoni. Ekipu koju sa klupe vodi Vladimir Mišković doživjela je brojne promjere u timu i pred njima je tek period uigravanja, a to se osjetilo u susretu sa ekipom Kaknja koja je znalački kažnjavala sve propuste Gradine u ovom meču.

-Apsolutno zaslužena pobjeda Kaknja. Već nekoliko puta sam rekao da Kakanj ima izuzetno kvalitetnu ekipu. Kakanj i mi nismo u istoj fazi treninga. Mi smo se ralativno skoro okupili. Neki igrači koji će imati ključne uloge u timu su tek nedavno došli u naš tim. Ništa se ne može desiti preko noći, potrebno je vrijeme. Napravili smo mnogo greški i ekipa Kaknja je znala kazniti sve naše propuste. Imali smo i nesreću da stalno gostujemo. Mi morao nastaviti raditi i vjerujem da ćemo dočekati naših pet minuta, rekao je trener Gradine Vladimir Mišković u izkavi za Kakanjlive nakon susreta.

Nakon pet kola košarkaši Kaknja su na omjeru od tri pobjede i dva poraza. U narendom kolu koji je na programu u subotu 17. novembra 2018. godine u 18 h Kakanjci će ugostiti aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, mostarski Zrinjski. Gradina je u narednom kolu slobodan tim.