KakanjLive | Četvrtak, 22.06.2017. godine

Minimalna pobjeda Rudara

08.05.2016. - Mnogo teže nego što se očekivalo, „Zeleno-crni“ pobijedili solidnu momčad Branitelja i osvojili tri značajna boda

Igrači Rudara pošteno su se namučili dok su savladali borbenu momčad Branitelja.S obzirom da su izgubili i teoretske šanse za opstanak u prvoligaškom društvu, gosti su u utakmicu ušli bez imperativa i pritiska.Bolje su otvorili utakmicu i otvorenom igrom dali do znanja da se neće lako predati. Nasuprot gostima,igrači Rudara su djelovali smušeno,dezorganizirano i bez suvislih ideja i akcija. Ipak, prvi su došli u poziciju da postignu pogodaka.U 21.minuti Delić je s lijeve strane centrirao na prvu stativu,Džafić je glavom šutirao, ali se vratar Cvitanović nije dao iznenaditi, izbio je loptu u korner.Samo četiri minute kasnije gosti stižu do prednosti.Ubačenu loptu u šesnaesterac zahvata brzonogi Santos Periera i prisebnim udarcem pogađa donji desni ugao za 0:1.

Dvije minute kasnije Semir Čilić, nekadašnji igrač Rudara, rukom zaustvlja loptu u svom šesnaestercu i sudija Muslić opravdano dosuđuje kazneni udarac. Vratar Cvitanović uspijeva zaustaviti udarac Topalovića, na odbijenu loptu natrčava Amel Hrustanović i trese mrežu gostiju.

U 44.minuti Džafić odigrava povratnu loptu Durmiću, koji šutira pored desne stative gostujućeg gola.

U poluvremenu trener Buza vrši dvije izmjene. Rudar je zaigrao ofanzivnije i već u 53. minuti stiže do vodstva. Bila to školski izvedena akcija čiji su akteri bili Kulović, Salković i Delić, koji je bio brži i spretniji od svog čuvara i loptu ubacio u prazan gol.

Nakon vodstva igrači Rudara su djelovali smirenije, organiziranije i u nekoliko navrata bili su u poziciji da povećaju vodstvo. Nažalost, napadči su ponovo iskazali totalnu neefikasnost, što je inače najveća rak-rana ovog sastava Rudara. Gosti su preko brzog i rekli bi smo nezaustavljivog Santosa Periere ozbiljno prijetili, ali je odbrana Rudara djelovala dosta sigurno i nije došlo do izjednačenja.

Rudar je teškom mukom došao do nove pobjede i tri značajna boda, što je u ovom trenutku i najvažnije. Međutim, igra koju su demonstrirtali Buzini izabranici nije zadovoljila gledatelje,koji su do posljednjeg zvižduka suca Muslića strepili. Osjetilo se i odsustvo dva iskusna veznjaka, kapitena Zlatana Gafurovića i Šerifa Hasića, jer je izbor igrača za vezni red najdeficitarniji, što je trener Buza pokušao riješiti nekim prekomandama i izmjenama pozicija pojedinih igrača, ali napretka u igri nije bilo.

Rudar – Branitelj 2:1

Stadion Rudara. Gledatelja 300. Sudac: Hermin Muslić (Bihać) 7. Pomoćnici; Zlatko Budimlić (Bihać) i Igor Puzović (Travnik) .Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija).
Strijelci:0:1 Santos Periera(25), 1;1 Hrustanović (27), 2:1 Delić (53)
Žuti kartoni: Đuđo, Hrustanović, Čizmić, Alić i Delić (Rudar), Rozić (Branitelj).

RUDAR: Jović, Đuđo (od 46.Sarvan ), Hrustanović , Čizmić , Alić , Durmić, Topalović (od 46.Huseinspahić ), Salković (od 77.Bajramović-), Kulović 6,5, Džafić , Delić .Trener:Mirnes Buza .
BRANITELJ: Cvitanović , Rajič , Miličević ,(od 68.Soldo-), Čilić , Santos Pereira (od 86.Arapović-), Vranjić , Ma. Galić , Ljubić , Rozić , Vehabović , Pinjuh. Trener:Miro Margeta .