KakanjLive | Četvrtak, 18.07.2019. godine

Minimalan poraz Rudara u Jajcu

02.03.2019. - Sa dva gola Dženana Haračića i uz obilatu pomoć kontraverznog suca Kenana Bajraktarevića, Metalleghe pet minuta prije kraja slomilo otpor Rudara

rudarvisokoMinimalan poraz Rudara u prvom kolu nastavka prvenstva

Stadion „Mračaj“ i dalje je ostao neosvojiva tvrđava za nogometaše Rudara. Samo pet minuta dijelilo je Zeleno-crne da po prvi put Jajce napuste neporaženi. Gol odluke postigao je Dženan Haračić u 85.minuti poslije ubačaja lopte iz kornera, kojem je prethodio izmišljeni prekršaj za domaću ekipu.Samo dvije minute kasnije Fahrudin Kovač je savladao domaćeg vratara Kukriku, ali pogodak nije priznat jer je sudija Bajraktarević dosudio prekršaj Rudarevog napadača, koji nije postojao! Kontraverzni Kenan Bajraktarević, po običaju, bio je u centru pažnje svojim tendencioznim dijelenjem (ne)pravde. Slobodno se može reći da je bio dvanmaesti igrač Metalleghea. Pored poništenog pogotka Fahrudina Kovača, Bajraktarević jednostavno nije dozvolio igračima Rudara da ozbiljnije ugroze golmana Kukriku jer je izmišljao prekršaje u napadu. Posebno se „istakao“ u isticanju javnih opomena igračima Rudara(7 od toga dvije Admiru Foči,zbog čega je dobio crveni karton i automatsku kaznu zabrane nastupa na narednoj utakmici. Interesantno je istaći da pored isključenog Foče još tri opomenuta igrača Rudara moraju pauzirati zbog trećih žutih kartona : Omer Musić,Mirza Kovač i Adnan Hrelja, kojem je Bajraktarević u 83.minuti javnu opomenu(žuti karton) izrekao na rezervnoj klupi zbog ubacivanja lopte u igru.U 43.minuti sudija Bajraktarević je sa klupe udaljio pomoćnog trenera Rudara Kemala Šabića zbog vrijeđanja prvog pomoćnika.Potsjećamo, Kenan Bajtraktarević je jesenas igračima Rudara protiv TOŠK-a u Kaknju pokazao sedam žutih i tri isključenja i malo je nedostajalo da tu blamažu ponovi u Jajcu. Očito, ovaj poznati sudijski režiser ima veliku zaleđinu i godinama hara na prvoligaškim terenima i kroji sudbinu klubovima koji mu nisu blagonakoni, među koje spada i kakanjski Rudar, koji nažalost, nema utjecaja u organima NS Federacije Bosne i Hercegovine.
S obzirom da je teren bio izuzetno težak za igru, utakmica nije bila posebno kvalitetna, osobito u prvom dijelu u kojem su samo Haračić i Mušija imali prilike.U 39.minuti poslije centaršuta Jusufbašića,Dženan Haračić je udarcem glavom savladao Bekana i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina. Trener Rudara Fadil Hodžić reagovao je u poluvremenu i ubacio tri svježa igrača, koji su unijeli živost i uspjeli anulirati prednost Jajčana. Najljepši momenat desio se u 71.minuti kada je Bajro Spahić sa tridesetak metara postigao eurogol. Nažalost, igrači Rudara nisu uspjeli sačuvati ovaj rezultat jer je prvi strijelac Metalleghe Dženan Haračić u finišu postigao svoj drugi pogodak i osigurao tri nova boda za bijeg iz opasne zone ispadanja.

Metalleghe BSI – Rudar 2:1

Stadion „Mračaj“ u Jajcu. Gledalaca 200. Glavni sudija: Kenan Bajraktarević (Orašje). Pomoćni suci; Mario Grgić(Odžak) i Amir Hušidić(Velika Kladuša). Četvrti sudija; Haris Halkić(Sanski Most). Posmatrač suđenja: Zorislav Nuić(Čapljina). Delegat utakmice Željko Soko (Čapljina).
Strijelci:1:0 Dženan Haračić(39.), 1:1 Bajro Spahić(71.), 2:1 Dženan Haračić(85.)
Žuti kartoni:Ilija Danilović i Ivan Tankuljić(Metallerghe BSI), Adis Goralija, Mirza Šubo, Mirza Kovač, Omer Musić i Adan Hrelja(Rudar).
CRVENI KARTON: Admir Fočo u 90.minuti zbog drugog žutog kartona(prvi u 63,drugi 90. Oba zbog nedozvoljeno oštre igre.)

METALLEGHE BSI:Mladen Kukrika, Haris Rizvanović, Bojan Kremenović, Goran Popović, Ilija Danilović, Ivan Tankuljić, Aleksandar Malbašić(od 74.Boris Aljetić), Sabahudin Jusufbašić, Dženan Haračić,Armin Bešagić, Deni Simeunović. Trener:Salim Duraković.
RUDAR: Amir Bekan, Fadil Čizmić, Admir Fočo, Omer Musić, Adis Goralija, Denis Cana, Belmin Kobilica(od 46.Fahrudin Kovač), , Malik Gačić (od 58.Belmin Čehajić), Mirza Kovač, Mirza Šubo, Mustafa Mušija (od 46.Bajro Spahić). Trener:Fadil Hodžić.