KakanjLive | Nedjelja, 21.07.2019. godine

Lider savladao Mladost na Koševu

24.04.2019. - Sarajevo je u 28. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rutinski pred svojim navijačima savladalo dobojsku Mladost rezultatom 2:0.

MLADSARAJ9012

Bordo tim opravdao je ulogu favorita u ovom susretu i zasluženo slavio rezultatom 2:0. Ekipa Husrefa Musemića je krenula ofanzivno od prve minute susreta, a do vodstva je stigla u 20. minuti susreta. Šišić je uposlio Hebibovića koji odmjerenim pruzemnim udarcem sa petanestak metara pogađa mrežu Velića za 1:0. Do novog gola domaći tim je stigao 14 minuta kasnije. Sa desne strane je ubacio Velkoski, a sa dva metra je pogodio Stanojević za udvostručenje rezultata. Do odlaska na odmor odličnu priliku imao je i Handžić, ali nije uspio matirati Velića i na odmor se odlazi sa rezultatom 2:0 za domaće.

U nastavku tempo igre je znatno pao. Domaćini su bili zadovoljni rezultatom, dok ekipa Mladosti nije imala snage da ozbiljnije ugrozi gol Kovačevića. Tek u finišu susreta Mladost je imala dvije prilike. Prvu preko rezerviste Muslimovića koji je gađao donji lijevi ugao Kovačevića sa 20 metara, ali je golman Sarajeva dobro intervenisao u 86. minuti, da bi minutu kasnije nakon kornera zaprijetio i Hreljić glavom sa pet metara, ali je bio neprecizan. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Sarajevo je zasluženo slavilo.

Podsjećamo susret na Koševu su zbog tri javne opomene propustili Isaković, Asani i Arežina, dok su se u ovom susretu povrijedili Fanimo i Nikolić što će biti dodatni hendikep za trenera Elvedina Beganovića pred kojim su jako bitne utakmice protiv Zrinjskog, Željezničara  iŠirokog Brijega.

SARAJEVO – MLADOST DK 2:0 (2:0)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 1.500

Sudije: Zoran Grbić (Prijedor), Damir Lazić (Brčko), Goran Dujak (Odžak), Goran Paradžik (Ljubuški). Delegat: Mario Ćosić (Mostar).

Strijelci: 20' Anel Hebibović (1:0). 34' Miloš Stanojević (2:0).

Žuti kartoni: Delić, Horić (Mladost)

SARAJEVO: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović (84' Šabanović), Rahmanović (63' Crepulja), Velkoski, Kapić, Šišić (71' Tatar), Mujakić, Halilović, Handžić. Trener Husref Musemić.

MLADOST DK: Velić, Nikolić, Horić, Fanimo (27' Hreljić), Welbeck, Guzina, Anđušić (74' Dragutinović), Marković, Delić, Bojo, Atajić (64' Muslimović). Trener Elvedin Beganović.